Zjarr i madh në Muzinë, flakët përparojnë me shpejtësi (VIDEO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Vijon situata emergjente e shkaktuar nga zjarret në jug të vendit. Mëngjesin e sotëm është krijuar një vatër e re zjarri në zonën e Muzinës, pranë rrugës nacionale Gjirokastër-Sarandë.

Sic shihet në pamjet që sjell Argjirolajm.net flakët po përparojnë me shpejtësi.

Aktualisht nuk ka forca zjarrfikëse në vendngjarje. Ndërhyrja duket e vështirë edhe për shkak të terrenit. Kjo zonë ka pyje dhe bimësi të dendur.

E vetmja mundësi për shuarjen e zjarrit është nga ajri me helikopter.