Zjarr i madh, digjen disa hektarë me ullishte


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një zjarr i madh ka rënë në kodrat e Levanit, ku janë djegur disa hektarë me ullishte.

Nuk dihen shkaqet e zjarrit, por dyshohet si pasojë e temperaturave të larta që kanë pushtuar vendin.

Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur dy zjarrfikëse, nga Patosi dhe Fieri ku po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë policia po heton për të zbardhur shkaqet e rënies së zjarrit.