Zbulohen rivalët e Tërmet Peçit dhe Klement Ndonit, Patozi prezanton kandidatët për Tepelenën dhe Këlcyrën


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Astrit Patozi, kreu i Bindjes Demokratike ka prezantuar sot zyrtarisht 25 kandidatët e kësaj force që do të garojnë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në qarkun Gjirokastër partia e tij kandidon vetëm në dy bashki; Tepelenë dhe Këlcyrë. 

BASHKIA TEPELENE – GEZIM MALKA

INXHINJER NDERTMI, 3 HERE KRYETAR KOMUNE, DHE DISA HERE TE TJERA DREJTUES NE ADMINISTRATEN VENDORE TE QYTETIT.

BASHKIA KELCYRE-SHKELQIM MUHAJ

SHKELQIM MUHAJ ESHT NJE DJALE I TREVES SE KELCYRES QE ZOTERON NE ZONE NJE NGA BIZNESET ME TE MIRA TE AGROTURIZMIT DHE AGROPERPUNIMIT.

Ndërkohë që Bindja Demokratike mbështet edhe kandidatin e pavarur në Bashkinë Sarandë, Ilir Nikolla. 

“KANDIDAT I PAVARUR PER DREJTIMIN E BASHKISE TE SARANDES, KA MBESHTETJEN E PLOTE TE BINDJES DEMOKRATIKE NE KETE SFIDE. I DIPLOMUAR NE DY FAKULTETE, KA PASUR NJE KONTRIBUT TE RENDESISHEM QE NE VITET E PARA TE DEMOKRACISE NE ADMINISTRATEN SHTETERORE DHE VENDORE NE QARKUN E SARANDES”, thuhet në njoftimin e Bindjes Demokratike.