Zbulohen 1800 rrënjë kanabis në Përmet, arrestohet një person


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Zbulohet një parcelë me kanabis në fshatin Frashës të Përmetit. Policia thotë se u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. N., 59 vjeç banues në Frashër. Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Përmet, për shtetasin R.B, 51 vjeç, banues në Përmet. Gjatë kontrollit të territorit në fshatin Frashër, në vendin e quajtur “Përroi i Shpatës”, pronë publike e kontraktuar nga shtetasi i arrestuar, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan 1800 bimë narkotike.

©ArgjiroLajm.net