VIDEO/ Shihni si paralajmëronte PS dy vjet më parë shkarkimin e Ilir Metës


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Partia Socialiste tha sot se do të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pasi sipas socialistëve, ai ka bërë shkelje të madhe kushtetuese duke anuluar 30 qershorin për mbajtjen e zgjedhjeve. Por për Ilir Metën ka patur paralajmërim për t’u shkarkuar edhe dy vjet më parë. Gramoz Ruçi do të shprehej gjatë një takimi elektoral në Fier se nëse Meta nuk dekretonte qeverinë e re të dalë nga zgjedhjet parlamentare, ai do të shkarkohej. Ruçi i kujtonte Metës se PS e bëri President dhe PS mund ta shkarkonte nga ai post. Shihni pamjet.