U shtyp nga treni, humb jetën gazetarja


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Gazetarja humb jeten tragjikisht e shtypur nga treni. Mediat e huaja, teksa i referohen burimeve nga familja, raportojne se një prezantuese radioje e BBC ka vdekur pasi u godit nga një tren.

Behet fjale per gazetarn Kelly Jobanputra, 39 vjeç nga Swindon, Wiltshire. Familja ka treguar se ajo u largua nga shtëpia të premten pasdite, per te bere disa pazare ne dyqan, por nuk u kthye me.

Sipas policie, ajo ka vdekur, e shtypur nga treni mes Swindon dhe Didcot Parkway. Vete familja ne nje prononcim per mediat e ka quajtur kete lajm te kobshem, tragjedine tjeter te madhe per ta. Kjo pasi, 15 vite me pare, ata kanë humbur djalin, vëllai i Kelly, Corrie Stooke.