Tronditet Greqia, tërmet 4.7 ballë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një tjetër termet me magnitudë 4.7 ballë ka goditur Greqinë, mëngjesin e sotëm.

Sipas mediave lokale, tërmeti është shënuar në Kretë, ndërsa qytetarët janë zgjuar të tmerruar.

Nga të dhënat e para nuk raportohet për njerëz të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Shteti fqinj është prekur ditët e fundit nga një valë e pazakontë tërmetesh duke vënë kështu në rrezik jetën e shumë qytetarëve.