Tronditet Europa, merr flakë katedralja Notre Dame në Paris (VIDEO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një zjarr i madh ka rënë në katedralen Notre Dame në Paris. Sic raportojnë mediat ndërkombëtare, zjarri ka përfshirë fillimisht papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë. Më pas zjarri është zhvendosur më poshtë duke shkaktuar dëmë të mëdha. Ekipet e emergjencave kanë evakuuar zonën në një perimetër sigurie. Zjarrfikësit po luftojnë me flakët.