Tërmeti ‘shkund’ Gjirokastrën


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë pak minuta më parë. tërmeti i fuqisë 4.7 balle ka qenë me epiqendër Himarë.  Sipas një vlerësimi paraprak të Qendër Euripane të Sizmiologjosë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 ballë.

Tërmeti me thellësi 5 km që goditi në orën 20:27 e ka pasur epiqendër 13 km nga verilindja e Himarës dhe 30 km nga 30 veriperëndimi i Gjirokastrës.