Të gjithë drejt Gjirokastrës! Çfarë paralajmërojnë ultrasit e Tiranës


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Në një sezon që po shkon drejt fundit, skuadrat e Superligës shqiptare kanë nisur t’i japin dorën e fundit arritjes së objektivave të vendosur në fillim të edicionit.

Një prej skuadrave që është shumë larg pritshmërive është Tirana, me bardheblutë që erdhën në elitë me synimin e vetëm Kupat e Europës. Por, kur kanë kaluar 30 javë, kryeqytetasit janë në garë për të qëndruar në Superiore, teksa mbajnë vendin e 3-të nga fundi.

E për këtë fakt, duke pasur parasysh se këtë fundjavë kanë edhe një takim delikat si ai ndaj Luftëtarit, grupimi i tifozëve bardheblu, “Tirona Fanatics” kanë nisur përgatitjet për këtë transfertë. Përmes një statusi në rrjetin social, grupimi e konsideron të dielën e 28 prillit si bardheblu dhe që i përket vetëm atyre.

Njoftimi i plotë:

“Të gjithë drejt Gjirokastres!

Të dielën, Tirona luan ndoshta ndeshjen më të veshtirë dhe vendimtare të sezonit, perballë Luftëtarit ne Gjirokastër!

3 PIKËT JANË DETYRIM!

Ti tregojme te gjitheve ashtu sic i kemi treguar per sezone me rradhe qe Tirona nuk eshte mall pa zot!

Tirona na ka ne, Tirona ka Fanatics!

Lajmëroni shok gjatë gjithë javës, e diela është bardheblu, i përket Tironës e na con te gjithëve drejt jugut, drejt Gjirokastrës…

VETËM PËR EMRIN E MODH TE TIRONËS!

#Shperndaje

*Detajet e transfertes do te publikohen ne nje njoftim te dyte..

TF”-shkruhet në statusin e grupimit.