Flet numri dy i KQZ-së: Dekreti i Metës i pavlefshëm, zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor

Flet numri dy i KQZ-së: Dekreti i Metës i pavlefshëm, zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor

KQZ-ja është e ndarë për sa i përket dekretit të Metës për të shtyrë zgjedhjet. Kryetari Klement Zguri tha se KQZ-ja zbaton dekretet e Presidentit. Nga ana tjetër n/kryetari Denar Biba, përfaqësues i mazhorancës tha se dekreti i Metës është “nul” pasi Presidenti nuk ka të drejtë të shtyjë zgjedhjet paafat. Ai tha se ne […]

Fushata në Gjirokastër, kush është vajza bionde që shoqëron Flamur Golemin? (FOTO)

Fushata në Gjirokastër, kush është vajza bionde që shoqëron Flamur Golemin? (FOTO)

Kandidati i PS-së për Bashkinë Gjirokastër, Flamur Golemi, ka qenë sot në Xhaminë e Pazarit, ku takoi myftiun Armand Islami, për të përcjell urimet me rastin e festës së Fiter Bajramit. Edhe pse nuk ishte një takim elektoral, festa të tilla shfrytëzohen për të përcjell mesazhe të ndryshme dhe sigurisht për të marrë vizibilitet në […]

Trazira për 30 qershorin në Gjirokastër? Flamur Golemi tregon si do të mbrojë zgjedhjet nga militantët e opozitës që do tentojnë të prishin procesin

Trazira për 30 qershorin në Gjirokastër? Flamur Golemi tregon si do të mbrojë zgjedhjet nga militantët e opozitës që do tentojnë të prishin procesin

Kandidati i PS-së për kryetar Bashkie në Gjirokastër, Flamur Golemi, ka dhënë një intervistë për portalin e Alfred Pezës, ‘AlpeNews.al’.Ndër të tjera ai është pyetur edhe për sigurimin e procesit zgjedhor më 30 qershor, në kushtet kur opozita zotohet se do të bllokojë qendrat e votimi. Ja si përgjigjet Flamur Golemi Si do i siguroni […]

Lëvizje e papritur, deputeti i Gjirokastrës dorëzon mandatin, Flamur Golemi shpjegon vendimin përmes një letre publike

Lëvizje e papritur, deputeti i Gjirokastrës dorëzon mandatin, Flamur Golemi shpjegon vendimin përmes një letre publike

Ai që përflitej deri më tani si një prej kandidatëve të mundshëm të Partisë Socialiste për Bashkinë Gjirokastër ka marrë një vendim të papritur. Flamur Golemi njofton se do të dorëzojë mandatin e deputetit për t’u larguar përfundimisht nga politika. Përmes një letre publike ai bën me dije motivet që e kanë shtyrë drejt këtij […]

Llogaritë me votat e vitit 2015, PS humbet Bashkinë Gjirokastër në zgjedhjet e 30 qershorit

Llogaritë me votat e vitit 2015, PS humbet Bashkinë Gjirokastër në zgjedhjet e 30 qershorit

Në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama i bëri një sfidë të hapur opozitës, duke thënë se nëse do të arrinin të fitonin një bashki më tepër të socialistët në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme brenda vjeshtës së këtij viti. Por le të kthehemi te zgjedhjet e fundit […]

‘Sherr’ për një karrige, PS Sarandë ndahet në dy grupe para zgjedhjeve lokale

‘Sherr’ për një karrige, PS Sarandë ndahet në dy grupe para zgjedhjeve lokale

Përzgjedhja e kandidatëve për zgjedhjet lokale ka nisur përplasjet brenda grupimeve partiake. Në Sarandë lista kryesore e propozuar nga organizatat socialiste është reduktuar rrugës duke eliminuar një pjesë të mirë të emrave të propozuar, mes tyre edhe kandidatë potencialë me kontribute në PS e Sarandës si Gjergji Mërkuri që për 8 vite, prej 2008 – […]

Rama ‘ndez motorin’ e fushatës për Gjirokastrën: Më 1 korrik kjo bashki do të gdhihet me PS-në

Rama ‘ndez motorin’ e fushatës për Gjirokastrën: Më 1 korrik kjo bashki do të gdhihet me PS-në

Edi Rama foli sërish me vendosmëri për të fituar bashkitë që sot drejtohen nga LSI-ja, duke përfshirë këtu edhe Gjirokastrën. “Nuk kam pyetje për ju në Gjirokastër dhe në Berat, ku për 4 vite kanë drejtuar aleatët tanë të djeshëm që sot i janë dhënë sherrit, çizmeve dhe bojës. Në 1 korrik këto bashki do […]