Ndërtimi i Lungomares, shembet lokali i njohur në jug

Ndërtimi i Lungomares, shembet lokali i njohur në jug

Ditën e sotme IKMT vijuar me shembjen e 60 objekteve në aksin Vlorë Orikum si pjesë e projektit të qeverisë për zgjatjen e bulevardit Lungomare në Vlorë. Mësohet se sot fadromat kanë shembur një nga lokalet më të frekuentuara “Summer Depo”. Shembja ka nisur në orët e paradites ndërsa nga pronarët nuk ka pasur asnjë […]

Vijojnë largimet e drejtorëve në jug, ikën kreu i Hipotekës

Vijojnë largimet e drejtorëve në jug, ikën kreu i Hipotekës

Rotacion në Kadastren e Vlorës. Jep dorëheqjen Florian Almadhi, drejtori i Kadastrës në qytetin bregdetar. Arsyet nuk janë bërë të ditura. Almadhi është zëvendësuar nga Alteo Nazëraj. Ky lajm vjen një ditë pasi në Elbasan, dha dorëheqjen drejtori i Tatimeve Bedri Bejtja. Në detyrën që mbante më parë Bejtja, është deleguar Vangjel Ranxha.  Javën e […]

Gramoz Ruçi ultimatum nga Vlora për kryebashkiakët e jugut: Asnjë shkarkim të pajustifikuar nga puna (VIDEO)

Gramoz Ruçi ultimatum nga Vlora për kryebashkiakët e jugut: Asnjë shkarkim të pajustifikuar nga puna (VIDEO)

Sjellja me administratën, veçanërisht në bashkitë që më 30 qershor iu morën të djathtës, mësohet se ishte një ndër temat kryesore të takimit të këshillit të Partisë Socialiste për Jugun. Kryeparlamentari Gramoz Ruci, në cilësinë e drejtuesit politik, mësohet se u ka përcjellë kryebashkiakëve porosinë e kryeministrit në përzgjedhjen gjinore por dhe kërkesën për të […]

Ishte nisur nga Saranda, pëson defekt në det veliera holandeze, shpëtohen dy persona

Ishte nisur nga Saranda, pëson defekt në det veliera holandeze, shpëtohen dy persona

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një velierë me emrin ‘AIOLOS’ me flamur Hollandes, e cila ishte nisur nga Saranda me dy persona në bord përsoi defekt në afërsi të Gadishullit të Karaburunit. Menjëherë veliera lëshoi alarmin SOS, ku i shkuan për ndihmë Rojet Bregdetare dhe Policia Kufitare. Raportohet se veliera ndodhej 3.5 […]

Fëmijët surprizojnë oficerët e policisë rrugore (FOTO)

Fëmijët surprizojnë oficerët e policisë rrugore (FOTO)

Një grup fëmijësh në Vlorë kanë bërë sot një gest të bukur për Policinë Rrugore. Me ujë dhe pije freskuese në duar fëmijët janë afruar tek policët dhe ua kanë dhuruar disa prej efektiëve që ishin në shërbim. Ata këtë gjest falenderues e kanë bërë, pasi efektivët e policisë mundohen dhe sakrifikojnë çdo ditë në […]

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga Armand Shkullaku/ Lapsi.al Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të kundërtën e këtij premtimi, shkëlqeu sot aksioni “i fuqishëm” për të shembur lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. […]

Të pathënat e Mihal Kokëdhimës, si e fali drejtësia edhe pse ishte kapur duke vjedhur energjinë elektrike dhe kishte ndërtuar pa leje (VIDEO)

Të pathënat e Mihal Kokëdhimës, si e fali drejtësia edhe pse ishte kapur duke vjedhur energjinë elektrike dhe kishte ndërtuar pa leje (VIDEO)

A ishte Mihal Kokëdhima një person me precedent penal dhe shteti kishte dijeni për sjelljet e tij ndaj ligjit dhe klientëve? Në më pak se 24 orë, ai për shkak të dhunës së ushtruar ndaj turistëve spanjollë mes tyre dhe familjes së miliarderit Eugen Galdon u kthye në njeriun më të komentuar dhe publik, kjo […]

PAMJE TË RËNDA/ Shihni se si pronari i restorantit në Vlorë rreh turistët spanjollë (VIDEO +16)

PAMJE TË RËNDA/ Shihni se si pronari i restorantit  në Vlorë rreh turistët spanjollë (VIDEO +16)

Një ngjarje e turpshme për turizmin shqiptar është regjistruar pak ditë më parë në Porto Palermo të Vlorës. Pesë turistë spanjollë janë goditur nga Mihal Kokëdhima, pronari i një lokali. Turistët janë larguar nga restoranti, pasi nuk u kishte pëlqyer shërbimi dhe kishin hipur në furgon. Por pronari i lokalit nuk është mjaftuar me kaq. […]

Shkrumbohen gjatë natës dy makina, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Shkrumbohen gjatë natës dy makina, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Dy makina janë djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë në rrugën “Veledin Kollozi”. Mësohet se mjeti tip ‘Benz’ me targë AA 250 JG është në pronësi të Skënder Demajt ndërsa pronari i mjetit tjetër tip furgoni nuk dihet ende. Dyshohet se zjarri i është vënë qëllimisht makinës tip “Benz” dhe […]