Pas trajnerit, Tavo largon edhe të ‘urryerin’ e tifozëve të Gjirokastrës

Pas trajnerit, Tavo largon edhe të ‘urryerin’ e tifozëve të Gjirokastrës

Pas largimit të trajnerit Milosh Kostic, lajmi më i fundit te Luftëtari është “divorci” edhe me drejtorin teknik, Vangjel Çavo. “Panorama Sport” mëson se pas dështimin me trajnerin dhe afrimeve në merkato, Çavo ka paraqitur dorëheqjen në klub dhe presidenti Tavo ia ka pranuar. Kohët e fundit Çavo ka qenë shumë i kontestuar edhe nga tifozët për […]

Gati investimi/ Luftëtari me fushë të re stërvitore jashtë Gjirokastrës

Gati investimi/ Luftëtari me fushë të re stërvitore jashtë Gjirokastrës

Në Gjirokastr duket se këtë sezon janë të prirur që t’i përkushtohen infrastrukturës. Luftëtari shumë shpejt do të ketë një fushë të re stërvitore me të gjitha kushtet bashkëkohore. Me një investim të përbashkët të klubit Luftëtari, FSHF-së dhe Bashkisë së Dropullit, fusha stërvitore e Dervicianit do të ketë të gjitha kushtet e duhura që […]