Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Nga Tritan Shehu Terror ne Kelcyre ne mbrojtje te abuzivizmit e arrogances qeverisese. Ne Kelcyre sot jemi perballe nje operacioni policor terrorizues ndaj banoreve, per t’i bere ata te heshtin per projektin fantazem me vlere miliona Euro e procedurat anti ligjore, qe kerkon te hedhe ne rruge shume familje, gje qe nuk do ta arrijne […]

Djegia e mandateve të PD, një femër mund të zëvendësojë Tritan Shehun në Gjirokastër (FOTO)

Djegia e mandateve të PD, një femër mund të zëvendësojë Tritan Shehun në Gjirokastër (FOTO)

Opozita njoftoi sot djegien e mandateve të deputetëve, edhe pse ky është një akt individual që ende s’ka marrë rrugë ligjore. Sa i përket qarkut Gjirokastër, mandatin e vetëm që ka PD i përket deputetit Tritan Shehu. Por ligji parashikon që në rast të heqjes dorë, mandati i takon kandidatit tjetër në listë. I dyti […]

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Drejtuesit demokratë, deputetët dhe anëtarët e kryesisë së re, janë shpërndarë në të gjithë vendin në kuadër të përgatitjeve për protestat masive kundër qeverisë “Rama”. Në funksion të këtyre protestave dhe arritjen e një pjesëmarrje sa më të madhe me 16 shkurt, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar deputetët, kryetarët e degëve dhe […]

Fshati digjet… Tritan Shehu mbledh PD Gjirokastër: Do bëjmë bashkë dy palë zgjedhje

Fshati digjet… Tritan Shehu mbledh PD Gjirokastër: Do bëjmë bashkë dy palë zgjedhje

Gjirokastra është prej disa ditësh në një situatë emergjente për shkak të reshjeve të shumta të dëborës, që izoluan qytetin dhe fshatrat përreth. Por kjo s’e pengon Partinë Demokratike të vijojë përgatitjet për zgjedhjet lokale të qershorit. Sot në Gjirokastër ishte deputeti Tritan Shehu. Ai zhvilloi një takim me strukturat lokale të PD-së, me të […]

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Për situatën emergjente të krijuar në Gjirokastër nga reshjet e dëborës, ka reaguar sot edhe deputeti i PS-së, Flamur Golemi. Ai ishte në terren bashkë me prefektin Astrit Aliaj dhe drejtorin e ARRSH-së, Andi Shkurta. Përmes një deklarate në Facebook, ndonëse nuk i përmend me emër, Golemi ‘thumbon’ kolegun e PD-së, Tritan Shehu dhe Dasho […]

Deputeti i Gjirokastrës thirrje për Ilir Metën: Mos e dekreto Ministrin e Jashtëm

Deputeti i Gjirokastrës thirrje për Ilir Metën: Mos e dekreto Ministrin e Jashtëm

Deputeti i Partisë Demokratike, i cili ka qenë edhe në postin e rëndësishëm të ministrit të Jashtëm, Tritan Shehu, ditën e sotme i ka bërë thirrje presidentit Ilir Meta që të mos dekretojë disa nga ministrat e rinj të kabinetit “Rama 3” dhe veçanërisht, atë të Jashtmin Gent Cakaj. Nëpërmjet një shënimi në faqen e […]

Deputeti i PD-së: Sistemi shëndetësor është në kolaps, Rilindja ka logjikë marksiste

Deputeti i PD-së: Sistemi shëndetësor është në kolaps, Rilindja ka logjikë marksiste

Nga Tritan Shehu “Erresire” sot ne shendetesi, por edhe per neser sipas projekt buxhetit 2019! Kolapsi financiar i sistemit tone shendetesor reflektohet edhe ne nderprerjen qe prej majit te pagesave nga Fondi per “paketat e zemres” ndaj privatit edhe per kardiologjine e kardiokirurgjine, te trumbetuara fort nga Rilindja keto. Dua te theksoj se dhe baza […]

Deputeti i Gjirokastrës vë alarmin: Rama po na prish me amerikanët

Deputeti i Gjirokastrës vë alarmin: Rama po na prish me amerikanët

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, ka deklaruar sot nëpërmjet rrjetit social ‘Facebook’ se rrjeshtimi i Shqipërisë përkrah 146 shteteve në favor të projekt-rezolutës për të caktuar Palestinën si kryetare të Grupit 77 në OKB, është një tjetër thikë pas shpine ndaj SHBA-ve. Shehu, i cili është njëkohësisht edhe zëvendëskryetar i Komisionit Parlamentar per Politikën […]

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Deputeti socialist Flamur Golemi, ka folur sot në Kuvend për disa investime që janë kryer vitet e fundit në qarkun Gjirokastër apo janë ende në proces. Ndër të tjera ai ka bërë edhe ironi me kolegun e opozitës, Tritan Shehu, lidhur me deklaratat e këtij të fundit se investimet e Ramës janë thjesht projekte 3D. […]