Pasi ka dështuar në tre palë zgjedhje në Gjirokastër, Tritan Shehu bën fushatë për Greqinë: Shqiptarët të votojnë Demokracinë e Re të dielën

Pasi ka dështuar në tre palë zgjedhje në Gjirokastër, Tritan Shehu bën fushatë për Greqinë: Shqiptarët të votojnë Demokracinë e Re të dielën

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” iu8 bën thirrje shqiptarëve në Greqi që të votojnë Nea Demokratinë. Shehu nënvizoi se Nea Demokratia konkurron fuqishëm për të qeverisur Greqinë dhe ndaj shqiptarët duhet ta votojnë atë. Postimi i Tritan Shehut: Nea Demokracia nga e djela do te ndryshoje Greqine. Shqiptaret qe mund […]

Kosta Barka duhet të marrë mandatin e Tritan Shehut në Gjirokastër, Dropulli s’mund të jetë pa deputet në Parlament

Kosta Barka duhet të marrë mandatin e Tritan Shehut në Gjirokastër, Dropulli s’mund të jetë pa deputet në Parlament

Ish-ministri i Punës, Kosta Barka do të jetë ditët e ardhshme ndoshta para dilemës më të madhe të jetës deri më tani. Të hyjë në Kuvend si deputet, duke marrë mandatin e lenë nga Tritan Shehu në Gjirokastër apo t’i bindet verbërisht vendimit absurd të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit? Kjo është çështja! Pasi Mimoza […]

Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Nga Tritan Shehu Terror ne Kelcyre ne mbrojtje te abuzivizmit e arrogances qeverisese. Ne Kelcyre sot jemi perballe nje operacioni policor terrorizues ndaj banoreve, per t’i bere ata te heshtin per projektin fantazem me vlere miliona Euro e procedurat anti ligjore, qe kerkon te hedhe ne rruge shume familje, gje qe nuk do ta arrijne […]

Djegia e mandateve të PD, një femër mund të zëvendësojë Tritan Shehun në Gjirokastër (FOTO)

Djegia e mandateve të PD, një femër mund të zëvendësojë Tritan Shehun në Gjirokastër (FOTO)

Opozita njoftoi sot djegien e mandateve të deputetëve, edhe pse ky është një akt individual që ende s’ka marrë rrugë ligjore. Sa i përket qarkut Gjirokastër, mandatin e vetëm që ka PD i përket deputetit Tritan Shehu. Por ligji parashikon që në rast të heqjes dorë, mandati i takon kandidatit tjetër në listë. I dyti […]

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Drejtuesit demokratë, deputetët dhe anëtarët e kryesisë së re, janë shpërndarë në të gjithë vendin në kuadër të përgatitjeve për protestat masive kundër qeverisë “Rama”. Në funksion të këtyre protestave dhe arritjen e një pjesëmarrje sa më të madhe me 16 shkurt, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar deputetët, kryetarët e degëve dhe […]

Fshati digjet… Tritan Shehu mbledh PD Gjirokastër: Do bëjmë bashkë dy palë zgjedhje

Fshati digjet… Tritan Shehu mbledh PD Gjirokastër: Do bëjmë bashkë dy palë zgjedhje

Gjirokastra është prej disa ditësh në një situatë emergjente për shkak të reshjeve të shumta të dëborës, që izoluan qytetin dhe fshatrat përreth. Por kjo s’e pengon Partinë Demokratike të vijojë përgatitjet për zgjedhjet lokale të qershorit. Sot në Gjirokastër ishte deputeti Tritan Shehu. Ai zhvilloi një takim me strukturat lokale të PD-së, me të […]

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Për situatën emergjente të krijuar në Gjirokastër nga reshjet e dëborës, ka reaguar sot edhe deputeti i PS-së, Flamur Golemi. Ai ishte në terren bashkë me prefektin Astrit Aliaj dhe drejtorin e ARRSH-së, Andi Shkurta. Përmes një deklarate në Facebook, ndonëse nuk i përmend me emër, Golemi ‘thumbon’ kolegun e PD-së, Tritan Shehu dhe Dasho […]

Deputeti i Gjirokastrës thirrje për Ilir Metën: Mos e dekreto Ministrin e Jashtëm

Deputeti i Gjirokastrës thirrje për Ilir Metën: Mos e dekreto Ministrin e Jashtëm

Deputeti i Partisë Demokratike, i cili ka qenë edhe në postin e rëndësishëm të ministrit të Jashtëm, Tritan Shehu, ditën e sotme i ka bërë thirrje presidentit Ilir Meta që të mos dekretojë disa nga ministrat e rinj të kabinetit “Rama 3” dhe veçanërisht, atë të Jashtmin Gent Cakaj. Nëpërmjet një shënimi në faqen e […]

Deputeti i PD-së: Sistemi shëndetësor është në kolaps, Rilindja ka logjikë marksiste

Deputeti i PD-së: Sistemi shëndetësor është në kolaps, Rilindja ka logjikë marksiste

Nga Tritan Shehu “Erresire” sot ne shendetesi, por edhe per neser sipas projekt buxhetit 2019! Kolapsi financiar i sistemit tone shendetesor reflektohet edhe ne nderprerjen qe prej majit te pagesave nga Fondi per “paketat e zemres” ndaj privatit edhe per kardiologjine e kardiokirurgjine, te trumbetuara fort nga Rilindja keto. Dua te theksoj se dhe baza […]