Tërmet Peçi lëshon perlën e radhës: Nuk po e them për pordhë, por ne bëjmë investime në lartësinë e duhur (VIDEO)

Tërmet Peçi lëshon perlën e radhës: Nuk po e them për pordhë, por ne bëjmë investime në lartësinë e duhur (VIDEO)

Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi, shqyhet për gafat e tij. Së fundmi, teksa flet për investimet që bëhet në bashkinë që drejton, thotë se nuk po mburrej, apo siç thuhet rëndomtë “jo për p*rdhë”. Gjatë një interviste për Televizionin e Gjirokastrës pak ditë më parë, Peçi ka thënë midis të tjera se “nuk […]

Tërmet Peçi dhe Klement Ndoni në ‘listën e zezë’ të Lulzim Bashës

Tërmet Peçi dhe Klement Ndoni në ‘listën e zezë’ të Lulzim Bashës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas Bashës, pavarësisht të kaluarës kriminale, Rama sërish e dërgoi në Shkodër sepse “Pjetrin e donte atje për të garantuar rrugët ndërkombëtare të trafikut të […]

Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Një ditë më parë socialistët zhvilluan mbledhjen e Asamblesë së partisë, e para mbledhje pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Mes të pranishmëve ra në sy për veshjen me stil ‘alla-Rama’, edhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peci. Sic shihet në këto foto, Peci shkon në Asamble me atlete të bardha, T-Shirt po ngjyrë të bardhë dhe […]

Takimi elektoral brenda në Kishë, Petrit Vasili i ‘përvishet’ Tërmet Pecit: Pushteti i tyre është i nëmur, refuzojini këta vandalë të besimit

Takimi elektoral brenda në Kishë, Petrit Vasili i ‘përvishet’ Tërmet Pecit: Pushteti i tyre është i nëmur, refuzojini këta vandalë të besimit

Dhunë ndaj Kishës e konsideron Petrit Vasili, ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, fushatën e Tërmet Peçit brenda kultit fetar. Kryebashkiaku i Tepelenës, që kërkon një tjetër mandat në 30 qershor, ka mbledhur militantët e PS brenda Kishës në Lekël dhe për Vasilin mëkat më të madh se ky nuk ka. “Ky kalon çdo Kushtetutë, […]

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

E pranishme në Kongresin e PS-së është edhe zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi, e cila përflitet si një prej kandidatëve të mundshme për Bashkinë Gjirokastër. Çuçi ka publikuar një selfie nga Pallati i Kongreseve teksa qëndron krah zv.ministrit të Bujqësisë, Dhimo Kote. Pas tyre janë edhe tre kryebashkiakë të socialistëve në qarkun Gjirokastër; […]

‘Labëri jo shaka…’, Rama në Tepelenë ‘provokon’ me Golikun që i këndon Enver Hoxhës (VIDEO)

‘Labëri jo shaka…’, Rama në Tepelenë ‘provokon’ me Golikun që i këndon Enver Hoxhës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka vijuar postimet në faqen e tij zyrtare në Instagram. Përveç postimeve politike, kryeministri e përdor Instagram-in për të ndarë momente nga e përditshmja e tij. Kështu, sot, kryeministri ka shpërndarë disa video në Instastory nga krahina e Labërisë. Rama ka postuar çaste nga momentet në Nivicë, ku ka filmuar një kope […]

Zgjedhjet lokale, 6 emra nga PD-ja përballë Tërmet Peçit në Bashkinë Tepelenë

Zgjedhjet lokale, 6 emra nga PD-ja përballë Tërmet Peçit në Bashkinë Tepelenë

Për zgjedhjet lokale të qershorit 2019 një garë interesante pritet të zhillohet edhe në Bashkinë Tepelenë. Kjo më së shumti duke u nisur prej faktit se socialistët do të rikandidojnë aty sërish Tërmet Peçin. Rikonfirmimin e tij e tha edhe vetë kryeministri Edi Rama gjatë takimit që pati në Tepelenë tre muaj më parë në […]

Ish-drejtori i arkivave i habit të gjithë: Tepelena s’ka datë ‘çlirimi’, e shpiku Tërmet Peçi

Ish-drejtori i arkivave i habit të gjithë: Tepelena s’ka datë ‘çlirimi’, e shpiku Tërmet Peçi

Nga Kastriot Dervishi. Para tre ditësh, më 15 shtator, kryetari i Bashkisë së Tepelenës organizoi disa ceremoni me rastin e “75-vjetorit të çlirimit të Tepelenës”, të cilat përfunduan suksesshëm me këngë për komandantin legjendar të krimit, tallonave, fukarallëkut dhe gazepit. Kjo gjë bëhej vetëm pak ditë pasi në mënyrë të sikletshme, Tërmet Peçi u pa […]