Tepelenë, rindërtohet pas 51 vitesh Kisha e Peshtanit

Tepelenë, rindërtohet pas 51 vitesh Kisha e Peshtanit

Kambana është dëgjuar sërish pas 51 vitesh në Kishën e Fjetjes në Peshtan të Tepelenës. Kisha hapi sërish dyert për herë të parë që prej vitit 1967 për te gjithë besimtarët. Ajo ishte rrënuar qe ne kohen kur diktatura komuniste nisi luftën ndaj besimeve fetare duke shembur çdo objekt kulti. Kisha e Peshtanit është është […]

Zbulohet një tjetër parcelë me kanabis në Tepelenë, policia mban sekret numrin e rrënjëve të asgjësuara

Zbulohet një tjetër parcelë me kanabis në Tepelenë, policia mban sekret numrin e rrënjëve të asgjësuara

Në fshatrat e Tepelenës vazhdon të zbulohen parcela me kanabis. Sot raportohet se në fshatin Izvor i Vjetër, njësia administrative Luftinjë, u gjet një parcelë me bimë narkotike. Droga u asgjësua nga policia, por kjo e fundit, në njoftimin pë media, nuk e jep numrin e rrënjëve të kultivuara. Policia thotë se po punon për […]

Parcelat me kanabis në Tepelenë, përfundojnë në prokurori 4 persona

Parcelat me kanabis në Tepelenë, përfundojnë në prokurori 4 persona

Katër persona nga Tepelena janë kallëzuar në Prokurorinë e Gjirokastrës. Ata akuzohen për kultivim të bimëve narkotike. Shtetasit Sh.H., I.R., A.K., dhe K.M., vjeç 53, 53, 44 dhe 76 në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kultivuar sipërfaqe të konsiderueshme me kanabis. Policia nuk jep më shumë detaje rreth aktivitetit të tyre. Fshatrat e Tepelenës vazhdojnë të […]