Absurditet shqiptar, leje legalizimi edhe për objektet e kultit. Artan Lame çertifikon Teqenë e Turanit në Tepelenë

Absurditet shqiptar, leje legalizimi edhe për objektet e kultit. Artan Lame çertifikon Teqenë e Turanit në Tepelenë

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t Artan Lame, ka zgjedhur ditën e festës së Novruzit për të dorëzuar legalizimin e një prej objekteve më të rëndësishme të Kultit Bektashian në Jug, atë të Teqesë së Turanit pranë Tepelenës. Leja e Legalizimit ju dorëzua dervish Mikel Onjesë që shërben në Teqenë e Turanit. Lame theksoi se është […]

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Ediola Braha është deputetja më e re e qarkut Gjirokastër. Ajo bëri betimin të mërkurën në Kuvend pasi mori mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Por që prej të mërkurës e deri më tani, ka një gjë që të bën përshtypje. Ediola Braha s’ka bërë ende asnjë deklaratë për të shpjeguar vendimin e saj. Ajo […]

Niset me leje nga burgu për tek familja në Tepelenë, por nuk kthehet më. Policia arrestohen 35-vjeçarin

Niset me leje nga burgu për tek familja në Tepelenë, por nuk kthehet më. Policia arrestohen 35-vjeçarin

Policia lokalizon dhe kap një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”. Shërbimet e Policisë së Komisariatit Nr.3 në kryeqytet lokalizuan dhe kapën, shtetasin në kërkim: L. C., 35 vjeç, lindur në Tepelenë. Ky shtetas vuante dënimin në burgun e Peqint, pasi ishte i dënuar me […]

VIDEO/ I zhdukuri nga Tepelena, nëna me lot në sy rrëfen momentin e fundit me djalin: Më tha se do shkonte në….

VIDEO/ I zhdukuri nga Tepelena, nëna me lot në sy rrëfen momentin e fundit me djalin: Më tha se do shkonte në….

Vijon prej më shumë se një javë të jetë i zhdukur 30-vjeçari Sokol Rama nga fshati Mamaj i Tepelenës. Prindërit e tij kanë folur për Televizionin Gjirokastra, duke rrëfyer edhe momentet e fundit të ndarjes me djalin. Sipas nënës së tij, Velide Rama, i biri i kishte thënë se do të shkonte në Përmet të […]

Policia e Gjirokastrës ‘dorëzohet’ përballë Kristo Ruçit, grabitësi i bankës ende në arrati

Policia e Gjirokastrës ‘dorëzohet’ përballë Kristo Ruçit, grabitësi i bankës ende në arrati

Pak pas grabitjes së bankës në Tepelenë, policia e Gjirokastrës njoftoi se ishte identifikuar autori. Ai është 25-vjeçari Kristo Ruçi, me precedentë të mëparshëm penalë. Më pas nisi operacioni për kapjen e tij, ku u angazhuan forcat RENEA, FNSH dhe skuadra operacionale ‘Shqiponja’. Për drejtimin e operacionit kishte dalë në terren vetë drejtori i policisë […]

Kristo nga Tepelena i ‘bën zbor’ policisë, nuk e kapin dot prej dy ditësh

Kristo nga Tepelena i ‘bën zbor’ policisë, nuk e kapin dot prej dy ditësh

Prej rreth 72 orësh një 25-vjeçar që grabiti me kallashnikov në dorë një bankë të nivelit të dytë në Tepelenë, ka ngritur “në këmbë” Policinë e Shtetit, e cila ka dështuar ta arrestojë pavarësisht se e lokalizoi pasditen e djeshme në fshatin Mamaj.  Kristo Ruçi duket se po luan “kukafshehti” me forcat “Shqiponja” dhe ato […]

Çfarë po ndodh me policinë në Gjirokastër? 4 grabitje brenda 2 ditësh, asnjë i arrestuar

Çfarë po ndodh me policinë në Gjirokastër? 4 grabitje brenda 2 ditësh, asnjë i arrestuar

Dhunimi dhe grabitja e kambistit Mustafa Mustafai dhe bashkëshortes së tij Thëllëza në qytetin e Memaliajt mbrëmjen e sotme, është seria e fundit e katër ngjarjeve të tjera kriminale që kanë ndodhur brenda dy ditëve të fundit. Kujtojmë se më datë 20 janar, në Tepelenë, persona të maskuar grabitën tre biznese: Supermarket ‘ZENELI’, dyqan bulmeti […]

Vjedhja me armë në Tepelenë, kapet 30-vjeçari

Vjedhja me armë në Tepelenë, kapet 30-vjeçari

Operacioni i zhvilluar nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, me qëllim kapjen e një personi të dyshuar si bashkëpunëtor në një vjedhje me armë në vitin 2015 në Tepelenë. Si rezultat i këtij operacioni, kapet në Yrshek Tiranë, 30 vjeçari E.M, […]

1 2 3 7