E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, ka reaguar për herë të parë pas akuzave që i janë bërë nga gazetari Telnis Skuqi për cështjen e shkollës së mesme. Në një deklaratë të gjatë Golemi shpjegon se tre vite të gjimnazit i ka kryer në Leskovik për shkak të rrethanave familjare. Më pas është transferuar në gjimnazin ‘Janaq […]

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Gazetari Telnis Skuqi, që jeton në Norvegji, ka ngritur së fundi një pretendim sipas së cilit kryebashkiaku i Gjirokastrës nuk ka përfunduar shkollën e mesme. Skuqi i referohet thjesht formularëve të dorëzuar nga Golemi në KQZ gjatë kohës kur kandidonte për deputet dhe së fundi për kryebashkiak. Ai e sfidoi Golemin se nëse provon që […]

Gazetari nga Gjirokastra flet për mediat greke: Kacifas ishte hero, Rama është i çmendur. Në Shqipëri kanë mbetur vetëm njerëzit e edukuar keq (VIDEO)

Gazetari nga Gjirokastra flet për mediat greke: Kacifas ishte hero, Rama është i çmendur. Në Shqipëri kanë mbetur vetëm njerëzit e edukuar keq (VIDEO)

Mediat greke më në fund gjetën ngushëllim tek një shqiptar, i cili e quan ‘hero’ ekstremistin Kostandin Kacifas, 35-vjeçarin nga Bularati që terrorizoi fshatin me armë dhe qëlloi policinë me snajper, duke iu rrezikuar jetën. Ai është gazetari nga Gjirokastra, Telnis Skuqi. Në një lidhje telefonike nga Norvegjia për televizionin grek Star News, Skuqi shprehet […]

Gazetari nga Gjirokastra ‘shpërthen’ kundër Eni Çobanit: Pafytyrësisht intimidoi si çoban një nënë të pambrojtur në sallën e gjyqit

Gazetari nga Gjirokastra ‘shpërthen’ kundër Eni Çobanit: Pafytyrësisht intimidoi si çoban një nënë të pambrojtur në sallën e gjyqit

Nga Telnis Skuqi  Rudina është një nënë që e do jetën dhe dy vogëlushët e saj. Një ditë më parë, ajo ka përjetuar ditën më të keqe si femër.  Dikush kishte ardhur enkas nga Tirana për ta intimiduar dhe ku më mirë mund ta realizonte atë se sa në Gjykatën e Apelit Gjirokastër. Gabimi i […]