Legjenda e futbollit gjirokastrit ia ‘plas në fytyrë’ Luftëtarit: Leni pretendimet për më lart, shihni të mbijetoni

Legjenda e futbollit gjirokastrit ia ‘plas në fytyrë’ Luftëtarit: Leni pretendimet për më lart, shihni të mbijetoni

Në Superiore janë luajtur vetëm dy javë, por në Gjirokastër ka filluar që tani paniku se skuadra e këtij edicioni mund të mos jetë në lartësinë e viteve të kaluara dhe rrezikon seriozisht rënien nga kategoria. Mes atyre që kanë mbetur të zhgënjyer nga paraqitjet e Luftëtarit në këto javë të para është edhe legjenda […]

Luftëtari pret Kastriotin në Gjirokastër, por me një mungesë që i prishë punë

Luftëtari pret Kastriotin në Gjirokastër, por me një mungesë që i prishë punë

Luftëtari do të presë të shtunën Kastriotin në kuadër të javës së parë të Kategorisë Superiore. Bluzinjtë vijnë në këtë takim, me moralin e ulët pas atij eliminimi të turpshëm në Ligën e Europës.  Takimi i parë, pritet të jetë i vështirë për gjirokastritët ku përballë do të jenë debutuesit e këtij sezoni, Kastrioti, që […]