Aksidenti në Gjirokastër, këngëtari nga Dropulli ende në spital. 6 të plagosurit e tjerë u larguan

Aksidenti në Gjirokastër, këngëtari nga Dropulli ende në spital. 6 të plagosurit e tjerë u larguan

Një ditë pas aksidentit të rëndë që ndodhi në kryqëzimin e fshatit Dervician në rrugën Gjirokastër-Kakavijë, mësohet se gjendja e 7 të plagosurve është përmirësuar. Spitalin e kanë lëshuar 6 prej të plagosurve, anëtarët e familjes nga Elbasani, e cila ishte nisur me pushime në Sarandë. Ndërkohë burime të argjirolajm.net thonë se në spitalin ‘Omer […]

Ministrja e Shëndetësisë numëron investimet në spitalin e Gjirokastrës (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë numëron investimet në spitalin e Gjirokastrës (VIDEO)

Në spitalin rajonal të Gjirokastrës janë kryer disa investime. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një videoje të publikuar në faqen e vet në Facebook, rendit disa nga ndërhyrjet që janë kryer. Mes tyre është rehabilitimi i ambienteve pritëse për qytetarët ndërsa në shërbimin e urgjencës janë vendosur aparatura të reja. Transformim kanë pësuar edhe shërbimet […]

‘Infermierë për Shqipërinë’, fituesit përzgjedhin 21 vendet e punës në Gjirokastër

‘Infermierë për Shqipërinë’, fituesit përzgjedhin 21 vendet e punës në Gjirokastër

Fituesit e fazës së dytë që konkurruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e lira të punës në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike. Pas Tiranës dhe Fierit, kandidatët që u shpallën fitues u përzgjodhën sipas pikëve të marra në dy fazat e konkurrimit, 21 vende vakante të krijuara për infermierë […]

Kishte dalë të peshkonte, por përfundon në spitalin e Gjirokastrës. Ja çfarë i ka ndodhur 50-vjeçarit

Kishte dalë të peshkonte, por përfundon në spitalin e Gjirokastrës. Ja çfarë i ka ndodhur 50-vjeçarit

Kishte dalë për të peshkuar, por përfundoi në spital. Ngjarja ndodhi në fshatin Iliras të Memaliajt. Policia thotë se shtetasi I.M, 50 vjeç, banues në Berat, duke peshkuar në lumin Vjosë, aksidentalisht ka prekur me kallamin e peshkimit në linjat e tensionit të energjisë elektrike dhe si pasojë është dëmtuar dhe dërguar në spitalin rajonal […]

Pickimet nga bletët në Gjirokastër, mbi 130 raste përfundojnë në spital

Pickimet nga bletët në Gjirokastër, mbi 130 raste përfundojnë në spital

Mbi 130 raste pickimesh nga bletët janë rregjistruar në 3 muajtë e verës, në urgjencën e spitalit rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Mjeku i repartit Thanas Bashari, pohon se rastet e paraqitura në spital kanë pasur edhe komplikacione:  “Shumica e rasteve kanë qënë vetë bletërritesit, ata të cilët kanë kërkuar asistencën mjeksore. Shumë prej tyre […]

Aksidentohet turisti francez, përfundon me plagë të rënda në spitalin e Gjirokastrës

Aksidentohet turisti francez, përfundon me plagë të rënda në spitalin e Gjirokastrës

Një turist francez ka përfunduar i plagosur në spitalin rajonal ‘Omer Nishani’ në Gjirokastër. Sipas policisë, shtetasi E.V, 21 vjeç, banues në Francë, duke lëvizur me biçikletë është rrëzuar aksidentalisht. Ngjarja ndodhi në aksin Qafa e Muzikës- Jorgucat. I riu ka pësuar dëmtime të rënda. Ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Gjirokastrës, […]

Aksidenti/ Ish-kryebashkiaku i Sarandës mesazh ngushëllimi për të riun që ndërroi jetë në spitalin e Gjirokastrës: Si ike kaq herët nga jeta, Visi

Aksidenti/ Ish-kryebashkiaku i Sarandës mesazh ngushëllimi për të riun që ndërroi jetë në spitalin e Gjirokastrës: Si ike kaq herët nga jeta, Visi

Ervis Taka, 33 vjeç nuk ka mundur t’i shpëtojë plagëve pas një aksidenti të ndodhur sot në aksin Tepelenë-Fier duke ndërruar jetë në spital. I riu nga Saranda u përplas me motor me një automjet dhe megjithëse u bë çdo tentativë për ta shpëtuar dhe madje edhe një helikopter u thirr për transportin, nuk mundi […]

33-vjeçari vdes në spitalin e Gjirokastrës, arkitekti i apasionuar pas motorave nuk i mbijetoi dot aksidentit tragjik (FOTO)

33-vjeçari vdes në spitalin e Gjirokastrës, arkitekti i apasionuar pas motorave nuk i mbijetoi dot aksidentit tragjik (FOTO)

Ka ndërruar jetë në spitalin e Gjirokastrës 33-vjeçari nga Saranda, që u aksidentua mesditën e sotme në aksin Krahës-Tepelenë, pranë fshatit Qesarat. Burime të ArgjiroLajm.net thonë se për fat të keq, Ervis Taka nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda që kishte marrë nga aksidenti tragjik. Ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale nga mjekët e […]

Aksidenti i rëndë në Tepelenë, vdes 33-vjeçari që udhëtonte me motor (Emri)

Aksidenti i rëndë në Tepelenë, vdes 33-vjeçari që udhëtonte me motor (Emri)

Ka ndërruar jetë në spitalin e Gjirokastrës 33-vjeçari nga Saranda, që u aksidentua mesditën e sotme në aksin Krahës-Tepelenë, pranë fshatit Qesarat. Burime të ArgjiroLajm.net thonë se për fat të keq, Ervis Taka nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda që kishte marrë nga aksidenti tragjik. Ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale nga mjekët e […]

Aksident i rëndë në Tepelenë, i riu nga Saranda ndërron jetë në spitalin e Gjirokastrës (FOTO)

Aksident i rëndë në Tepelenë, i riu nga Saranda ndërron jetë në spitalin e Gjirokastrës (FOTO)

Ka ndërruar jetë në spitalin e Gjirokastrës 33-vjeçari nga Saranda, që u aksidentua mesditën e sotme në aksin Krahës-Tepelenë, pranë fshatit Qesarat. Burime të ArgjiroLajm.net thonë se për fat të keq, Ervis Taka nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda që kishte marrë nga aksidenti tragjik. Ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale nga mjekët e […]