Frakturat nga rrëshqitjet në kalldrëmet e Gjirokastrës, vështirësi edhe në trasnportin e pacientëve

Frakturat nga rrëshqitjet në kalldrëmet e Gjirokastrës, vështirësi edhe në trasnportin e pacientëve

Si pasojë e vështirësive në rrugë nga dëbora dhe ngricat spitali i Gjirokastrës ka njoftuar se janë shtuar rastet e frakturave si pasojë e rrëshqitjeve. Sipas mjekut ortoped, Murat Kaçi, situata e rënduar e qarkullimit po vështirëson mbërritjen në spital të pacientëve, sidomos nga zonat e thella. “Kemi dy-tri raste që kanë marrë shërbimin tonë, […]

Çfarë po ndodh në Gjirokastër? Trupi i ekstremistit Kaçifas ende në morgun e spitalit ‘Omer Nishani’

Çfarë po ndodh në Gjirokastër? Trupi i ekstremistit Kaçifas ende në morgun e spitalit ‘Omer Nishani’

Trupi i pajetë i ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas vazhdon të jetë në morgun e spitalit ‘Omer Nishani’ në Gjirokastër. Burime të ArgjiroLajm.net thonë se ende nuk është kryer autopsia e plotë. Ndërkohë në banesën e tij në fshatin Bularat janë hapur dyert e morit. Akoma nuk është caktuar ora dhe vendi i varrimit. Ka zëra […]

Gjirokastër, babai i Kaçifas shkoi mbrëmë në morg për trupin e djalit, por nuk u lejua nga policia

Gjirokastër, babai i Kaçifas shkoi mbrëmë në morg për trupin e djalit, por nuk u lejua nga policia

Trupi i pajetë i Kostandinos Kaçifas vazhdon të qëndrojë në morgun e spitalit ‘Omer Nishani’ Gjirokastër. Gjatë mbrëmjes së djeshme në morg ka shkuar babai dhe të afërm të tij për të tërhequr trupin. Por ata nuk janë lejuar nga policia. Në morg kishte oficerë të FNSH-së që ruanin ambientin. Trupi është mbajtur kaq gjatë […]

Konkursi në portal, njihuni me infermierët e rinj të Gjirokastrës (VIDEO)

Konkursi në portal, njihuni me infermierët e rinj të Gjirokastrës (VIDEO)

Fituesit e fazës së dytë që konkurruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e lira të punës në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike. Kandidatët që u shpallën fitues u përzgjodhën sipas pikëve të marra në dy fazat e konkurrimit. Për Gjirokastrën ishin 21 vende vakante të krijuara për infermierë dhe […]

Tepelenë, gjendet i vdekur një 27-vjeçar (Emri)

Tepelenë, gjendet i vdekur një 27-vjeçar (Emri)

Një i ri është gjetur i pajetë në Tepelenë mbrëmjen e sotme. Mësohet se ai është 27-vjeçari Viktor Halili është gjetur pa jetë afër stanit në Salari nga një fqinj. Policia dhe një ambulancë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe trupi i pajetë i të riut është dërguar në spitalin e Tepelenës. © ArgjiroLajm.net 

Pickimet nga bletët në Gjirokastër, mbi 130 raste përfundojnë në spital

Pickimet nga bletët në Gjirokastër, mbi 130 raste përfundojnë në spital

Mbi 130 raste pickimesh nga bletët janë rregjistruar në 3 muajtë e verës, në urgjencën e spitalit rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Mjeku i repartit Thanas Bashari, pohon se rastet e paraqitura në spital kanë pasur edhe komplikacione:  “Shumica e rasteve kanë qënë vetë bletërritesit, ata të cilët kanë kërkuar asistencën mjeksore. Shumë prej tyre […]

Aksident i rëndë te Uji i Ftohtë në Tepelenë, 48-vjeçari ndërron jetë në spitalin e Gjirokastrës (FOTO)

Aksident i rëndë te Uji i Ftohtë në Tepelenë, 48-vjeçari ndërron jetë në spitalin e Gjirokastrës (FOTO)

Ndërsa një ditë më parë në spitalin e Gjirokastrës ndërroi jetë 33-vjecari nga Saranda, Ervis Taka, një tjetër person i aksidentuar vdiq sot pasdite. Aksidenti ndodhi në rrugën Gjirokastër-Tepelenë pranë Ujit të Ftohtë. Viktima është 48-vjecari Behar Malka. Aksidenti ndodhi pranë fshatit Luzat. Dy automjetet ‘Audi’ dhe ‘Benz’ u përplasën me njëra-tjetrën. Më poshtë njoftimi i […]

Pas derrave, në spitalin e Gjirokastrës futen edhe qentë (FOTO)

Pas derrave, në spitalin e Gjirokastrës futen edhe qentë (FOTO)

Kohë më parë në spitalin rajonal të Gjirokastrës u denoncua prania e derrave në zonën përreth, ndërsa sot janë qentë ata që hyjnë brenda pa problem. Ndonëse mund të jetë një rast sporadik, sërish ky është një problem shqetësues. Sic shihet në foton më poshtë, një qen po ngjitet sipër në katin e dytë për […]