‘Qytetari dixhital’ nga Gjirokastra fut në kurth Berishën për Armand Mamanin. Ja çfarë ka ndodhur (FOTO)

‘Qytetari dixhital’ nga Gjirokastra fut në kurth Berishën për Armand Mamanin. Ja çfarë ka ndodhur (FOTO)

Është vërtetuar disa herë që ish-kryeministri Sali Berisha i publikon pa asnjë filtër mesazhet që atij i vijnë nga ‘Qytetari Dixhital’. Kështu ndodhi edhe sot pak pasi Gjykata e Gjirokastrës liroi nga burgu Armand Mamanin, duke i caktuar masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’. Berishës i kishte mbërritur një mesazh për ish-drejtorin në Bashkinë Gjirokastër. Përmbajtja […]

‘Dy persona tentojnë të vrasin djalin e deputetit të PS-së’

‘Dy persona tentojnë të vrasin djalin e deputetit të PS-së’

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet “Facebook” ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se tetë ditë më parë dy persona të maskuar kanë tentuar të ekzekutojnë me armë zjarri Arbër Brahon, djalin e deputetit socialist Spartak Braho. “Dy persona të pajisur me automatikë, i kanë zënë pritë Arbër Brahos tek hyrja e pallatit në […]

Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Real Story që drejtohet nga Sokol Balla ka publikuar një artikull me titull “PD i duhet të presë (sa të lindë Jorida)” ku projekton pikërisht zonjën Tabaku në krye të Partisë Demokratike. Sipas tij, ky është emri që ka në kokë Berisha dhe PD duhet të presë një muaj, referuar kështu faktit që demokratja është […]

Berisha denoncon deputetin e PS-së: Agai i Sarandës ia mbath me vrap, tentoi të grabiste një pronë tek “Kanali i Çukës”

Berisha denoncon deputetin e PS-së: Agai i Sarandës ia mbath me vrap, tentoi të grabiste një pronë tek “Kanali i Çukës”

Deputeti i PS, Alket Hyseni, i përfolur për shumë afera sa i përket pronave në jug të vendit, është përfshirë në një incident në qytetin e Sarandës. Duke përdorur “veglat e tij qorre”, ai ka dashur të përvetësojë një truall në vendin e quajtur “Kanali i Çukës”, por aty ka ndeshur në kundërshtimin e pronarëve […]

Dhëndri i Berishës: Kërkimet për naftë në Zagori, aferë korruptive e kryeministrit Rama

Dhëndri i Berishës: Kërkimet për naftë në Zagori, aferë korruptive e kryeministrit Rama

Faktet, Rama firmosi që në Parkun Kombëtar të Zagorisë, pjesë e bllokut 4, të shpohet dhe të kërkohet për naftë. Protesta dhe qëndresa është e vetmja gjuhë që njeh frikacaku dhe mashtruesi Edi Rama. Deklarata e Jamarber Malltezit: Shqiptarët po tregojnë gjatë gjithë këtyre ditëve se duke protestuar, mund të ndalojmë të keqen. Kështu ndodhi […]

Denoncimi me emra/ Këto janë grupet kriminale që ‘bëjnë ligjin’ në jug të vendit

Denoncimi me emra/ Këto janë grupet kriminale që ‘bëjnë ligjin’ në jug të vendit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një punonjësi policie në Vlorë, i cili përmend me emra, ata që ai i quan bandat kriminale që veprojnë në këtë qytet. Sipas mesazhit, ata qarkullojnë me makina të blinduara dhe janë të lidhur me krerë institucionesh. Në mesazh thuhet gjithashtu se këto grupe përdorin gomonet për […]

Ekzekutimi mafioz në Memaliaj, Berisha tregon të dhëna tronditëse: U vra me snajper nga policia sepse…

Ekzekutimi mafioz në Memaliaj, Berisha tregon të dhëna tronditëse: U vra me snajper nga policia sepse…

Vrasja me snajper e 43 vjeçarit Alket Muhaj në Tepelenë, tronditi opinionin publik si dhe krijoi frikë dhe panik tek qytetarët, pasi ekzekutimi i bariut erdhi vetëm pak ditë pas denoncimit që ai bërë në polici për parcelat e drogës. Qytetarët denoncojnë se autorët e kësaj vrasjeje janë policë, pasi Muhaj kishte denoncuar në SHKB […]

Denoncimi/ Guroret në Sarandë po i marrin frymën qytetit

Denoncimi/ Guroret në Sarandë po i marrin frymën qytetit

Guroret në pronësi të pushtetarëve po i marrin frymën Sarandës, në kulmin e sezonit turistik. Një qytetar ka postuar në adresën e Sali Berishës disa foto nga Qafë Gjashta në Sarandë, ku duken kamionë që transportojnë nga materiale nga gurore. Berisha e cilësoi me ironi këtë situatë, si “dhurata e narkoqeveritarëve për qytetin e Sarandës”. […]