Ka nisur lufta! Po ti me kë je?

Ka nisur lufta! Po ti me kë je?

Nga Rudina Xhunga  Dje isha e ftuar në një emision televiziv të ‘News 24’, drejtuar nga Ylli Rakipi dhe u ndjeva si peshku pa ujë. Drejtuesi më sqaroi disa herë se bëhej fjalë për një çështje politike dhe si e tillë duhej trajtuar. Unë refuzoj ta shoh si çështje politike rastin “Xhisiela”. Po ta trajtosh […]

Poshtërimi i policit nga të ‘fortët’, gazetarja rrëfen çfarë i ndodhi gjatë pushimeve në jug

Poshtërimi i policit nga të ‘fortët’, gazetarja rrëfen çfarë i ndodhi gjatë pushimeve në jug

Nga Rudina Xhunga Para disa ditësh, në fund të pushimeve në Vlorë, që më mbushën me besim, se vendlindja ime do ia dalë të bëhet qyteti më turistik në Ballkan, u ndodha mes një situate dëshpëruese, që nëse nuk e ndaj, nuk do më lërë më të kthehem në Vlorë. Një makinë na bllokoi makinën, […]