Ish-kreu i PD Gjirokastër ashpërson tonet: Përjashtimi i Myslim Murrizit ishte gabim. Basha na ka thënë se s’do kishte përjashtime (VIDEO)

Ish-kreu i PD Gjirokastër ashpërson tonet: Përjashtimi i Myslim Murrizit ishte gabim. Basha na ka thënë se s’do kishte përjashtime (VIDEO)

Ish-kreu i PD-së në Gjirokastër, Roland Bejko, shprehet kundër vendimit të Kryesisë së kësaj partie për përjashtimin e deputetit Myslim Murrizi, pasi ky i fundit refuzoi të digjte mandatin. Deklaratat Bejko i bëri gjatë një interviste në Top Channel. Kundër ai u shpreh gjithashtu edhe për një përjashtim të mundshëm të Rudina Hajdarit, e cila […]

Bejko sulmon rektorin Mema: Universiteti i Gjiokastrës si bunker politik i së majtës, ka më pak studentë se një shkollë e mesme

Bejko sulmon rektorin Mema: Universiteti i Gjiokastrës si bunker politik i së majtës, ka më pak studentë se një shkollë e mesme

Ish-kryetari i PD-së në Gjirokastër, Roland Bejko hedh akuza ndaj Universitetit ‘Eqrem Çabej’ në Gjirokastër, drejtuesit e të cilit thotë ai, refuzuan ta lejonin të zhvillonte në auditor aktivitetin “Ditët e Kujtesës”, organizuar nën kujdesin e Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung (KAS), Institutit për Studime Politike (ISP), Qendra për Zhvillim Rajonal (CRD) dhe ish studentët e […]

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Drejtuesit demokratë, deputetët dhe anëtarët e kryesisë së re, janë shpërndarë në të gjithë vendin në kuadër të përgatitjeve për protestat masive kundër qeverisë “Rama”. Në funksion të këtyre protestave dhe arritjen e një pjesëmarrje sa më të madhe me 16 shkurt, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar deputetët, kryetarët e degëve dhe […]

Rikandidimi i Zamira Ramit në Bashkinë Gjirokastër, Bejko: Kryetarja do na nderojë shumë me largimin e saj…

Rikandidimi i Zamira Ramit në Bashkinë Gjirokastër, Bejko: Kryetarja do na nderojë shumë me largimin e saj…

Në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak Gjirokastër ka patur debate mes kryebashkiakes dhe këshilltarëve të PD-së. Pasi Zamira Rami prezantoi realizimet e vitit që po mbyllet, fjalën e ka marrë këshilltari Roland Bejko. Ai tha se tashmë vetë Rami e ka pranuar që s’ka ambicje për një mandat të dytë. “Sesi është gjendja në […]

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Nga Roland Bejko/ Kryetari i PD Gjirokaster LSI dhe PS duhet ta ndajnë mendjen, do jenë në opozitë apo në pushtet me njëri tjetrin në Bashkinë Gjirokastër? Falenderoj portalin Jugunews.net për transmetimin direkt që i bëri sot mbledhjes së këshillit bashkiak Gjirokastër. Transparenca në institucionet vendimarrëse nuk është vetëm detyrim ligjor, por edhe detyrim moral. […]

PD Gjirokastër kërkon vende pune në bashki, reagon Zamira Rami: Ndajeni mendjen njëherë e mirë se…

PD Gjirokastër kërkon vende pune në bashki, reagon Zamira Rami: Ndajeni mendjen njëherë e mirë se…

Sot kreu i PD Gjirokastër, Roland Bejko, i bëri thirrje publike kryebashkiakes Zamira Rami për të shkarkuar drejtorët e PS-së dhe në vend të tyre të emërojë njerëzit e PD-së. Bejko e argumentonte këtë kërkesë me faktin që tashmë PD-LSI janë në koalicion. ArgjiroLajm.net iu drejtua Zamira Ramit nëse kishte një koment për këtë kërkesë […]

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

Partia Demokratike në Gjirokastër nuk ka më durim me Zamira Ramin dhe LSI-në. Sot kryetari Roland Bejko, i ka bërë thirrje publike kryebashkiakes, për të ndarë pushtetin në Bashkinë Gjirokastër. E thënë më thjeshtë, për të ndarë ‘tepsinë’ e pushtetit në nivel lokal. Zakonisht llogaritë apo pazaret për ndarje të pushtetit bëhen në mënyrë diskrete […]

Oligarkët dhe bizneset e kunatit/ Kreu i PD Gjirokastër ka një sugjerim për Bashën: Bëji denoncim deputetit Ervin Bushati

Oligarkët dhe bizneset e kunatit/ Kreu i PD Gjirokastër ka një sugjerim për Bashën: Bëji denoncim deputetit Ervin Bushati

Nga Roland Bejko/ Kreu i PD Gjirokaster BANALIZIMI I SË KEQES ! Po ndiqja një intervistë të deputetit socialist Ervin Bushati te Fax News ku akuzonte kryetarin e opozitës z. Basha se nëpërmjet platformës antimafja po ju vë gjoba Oligarkëve në favor të bizneseve të kunatit të tij z. Isufi. Nëse zotria ka prova për […]

Gjirokastër, Roland Bejko ankohet për Spartak Drasën: Qytetarët nuk dinë çfarë ndodh në mbledhjet e Këshillit Bashkiak

Gjirokastër, Roland Bejko ankohet për Spartak Drasën: Qytetarët nuk dinë çfarë ndodh në mbledhjet e Këshillit Bashkiak

9 muaj nga përfundimi i mandatit të të zgjedhurve në pushtetin vendor, kreu i PD Gjirokastër, Roland Bejko, ngre shqetësimin e mungesës së qytetarëve në mbledhjet e Këshillit Bashkiak, si dhe publikimin paraprakisht të rendit të ditës dhe vendimeve që miratohen më pas. Ndonëse është e habitshme përse Bejko u kujtua për këtë shqetësim tre […]