Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Deputeti i PS-së në Gjirokastër, Flamur Golemi, ka dhënë një intervistë për gazetën ‘Sot’. Ndër të tjera ai ka folur edhe për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm, si dhe ndryshimet e mundshme në kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. I pyetur nëse PS duhet të hyjë e vetme apo me aleancë në këto zgjedhje, Golemi ka […]

Berisha tregon si e përzunë në Delvinë deputetin e PS-së

Berisha tregon si e përzunë në Delvinë deputetin e PS-së

Qytetarët shqiptarë janë ndërgjegjësuar, dhe nuk lënë më politikën dhe politikanët të tallen me ata pa pushim, por kanë filluar dhe po u tregojnë vendin. Mbrëmjen e djeshme qytetarët e Delvinës kanë larguar nga festa deputetin socialist Alket Hyseni, i cili njëlloj si zyrtarët e tjerë so0cialistë, kujtohet për qytetarët vetëm në raste festash dhe […]