Zgjedhje lokale, dalin emrat e parë nga PS. Për Gjirokastrën…

Zgjedhje lokale, dalin emrat e parë nga PS. Për Gjirokastrën…

Partia Socialiste mund të përfshijë në garën e 30 qershorit për bashkitë 5 deputetë të saj. Dy javë para shpalljes zyrtare të kandidatëve për zgjedhjet vendore në kongresin e 23 marsit, publikohen emrat e shumicës së kandidatëve. Një pjesë rikandidojnë, ndërsa pjesa tjetër garojnë për herë të parë. Kështu, deputeti Pjerin Ndreu mendohet të kandidojë […]

Opozita rrethon Parlamentin, deputeti i Gjirokastrës bën selfie

Opozita rrethon Parlamentin, deputeti i Gjirokastrës bën selfie

Në një kohë që sheshi para Parlamentit ishte i mbushur me protestues dhe policia përdori gazlotsjellës për t’i shpërndarë, në pamjet e mediave është parë që deputetët socialistë ishin duke bërë “sehirë” në shkallët e Kuvendit. Madje në moment që protestuesit kanë nisur konfrontimet me forcat e rendit, socialistët janë parë të bëjnë dhe fotografi […]

Rama të premten në Gjirokastër ‘sjell’ edhe një lajm për Zamira Ramin

Rama të premten në Gjirokastër ‘sjell’ edhe një lajm për Zamira Ramin

Kryeministri Edi Rama do të jetë të premten dhe të shtunën në Gjirokastër për disa takime në rang qarku. Një ndër eventet e rëndësishme që është planifikuar të organizohet është ai nën logon ‘Bashkia që Duam’. Ky format i  ri është një tur paraelektoral i kryeministrit në prag të zgjedhjeve lokale. Deri më tani Rama […]

Flamur Golemi kandidat për Bashkinë Gjirokastër? Flet deputeti i PS-së

Flamur Golemi kandidat për Bashkinë Gjirokastër? Flet deputeti i PS-së

Deputeti i Partisë Socialiste, Flamur Golemi ka dhënë së fundi një intervistë për gazetën ‘Sot’. Ndër të tjera ai është pyetur edhe për një kandidim të mundshëm në zgjedhjet lokale të qershorit 2019 për Bashkinë Gjirokastër.  Pyetjes së gazetarit nëse kishte dijeni për lajmet që qarkullojnë se ai mund të jetë kandidat i socialistëve dhe […]

Ndryshimet në PS për fushatën elektorale, ja kush vjen në krye të qarkut Gjirokastër

Ndryshimet në PS për fushatën elektorale, ja kush vjen në krye të qarkut Gjirokastër

Që nga janari kur nuk do të jenë më në kabinet, Damian Gjiknuri, Ditmir Bushati, Mirela Kumbaro, Lindita Nikolla dhe Niko Peleshi do të jenë në krye të qarqeve respektive për të filluar punën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Përveç ndryshimit të qeverisë, Asambleja kombëtare e Partisë Socialiste vendosi që deri në 5 […]

Zbardhet plani i PS-së për zgjedhjet vendore, lëvizjet e para nisin që në janar

Zbardhet plani i PS-së për zgjedhjet vendore, lëvizjet e para nisin që në janar

Në zgjedhjet vendore PS ka vendosur të futet në koalicion me partitë e Aleancës për Shqipërinë Evropiane. Pas nënshkrimit të parë të bashkëqeverisjes katër vite më parë, nga ASHE janë larguar një numër i konsiderueshëm i partive. Asambleja e PS ka parashikuar zhvillimin e një takimi të parë gjatë muajit janar. Pas kësajm, një tjetër […]

PS ndez motorët e fushatës në janar. Kush do të jetë kandidat për Gjirokastrën?

PS ndez motorët e fushatës në janar. Kush do të jetë kandidat për Gjirokastrën?

Pa kaluar 24 orë nga Asambleja ku u shkarkua gjysma e kabinetit qeveritar, Edi Rama mblodhi mëngjesin e së shtunës Kryesinë. Pesë nga 7 ministrat e shkarkuar janë dhe anëtarë të këtij forumi si dhe drejtues politik qarqesh. Në mbledhjen ku u diskutua mbi organizimin e partisë në zgjedhjet lokale, ministrave të larguar iu kërkua […]

Kryetari i LSI Gjirokastër: PS është njësh me krimin, ne jemi shpresa. Rama është Kadri i gjatë

Kryetari i LSI Gjirokastër: PS është njësh me krimin, ne jemi shpresa. Rama është Kadri i gjatë

Në takimin e sotëm të Monika Kryamadhit në Gjirokastër, mbajti një fjalë edhe kreu i kësaj partie në qytetin e gurtë, Krenar Kulla. Ai iu referua Ramës si ‘Kadriu i gjatë’, fjalë që Rama e përdor për të denigruar kryesisht analistët. Sipas Kullës, PS është njësh me krimin, ndërsa LSI-ja është është shpresa. “Në takimin […]

Nesër mbledhja e madhe e socialistëve, cilët janë ministrat që do të largohen?

Nesër mbledhja e madhe e socialistëve, cilët janë ministrat që do të largohen?

Jo të gjithë socialistët në qeveri do t’i kalojnë festat e fundvitit duke buzëqeshur apo të kënaqur nga një vit pune i lodhshëm. Prej ditësh tashmë flitet për lëvizje të shumta dhe të forta në kompozicionin e qeverisë Rama, ndryshime të cilat do të mësohen brenda vitit pasi kryeministri ka vendosur të mbledhë Asamblenë e […]

Propaganda/ Si po e përdor Flamur Golemi rrugën Kardhiq-Delvinë (FOTO)

Propaganda/ Si po e përdor Flamur Golemi rrugën Kardhiq-Delvinë (FOTO)

Kantieret e veprave publike janë një mundësi fantastike, që politikanët të shfaqen herë pas here qoftë edhe për një foto, duke tentuar në këtë mënyrë të projektojnë tek publiku figurën e njerëzve të punës e fjalës së mbajtur. Përjashtim këtu nuk bën as deputeti socialist i Gjirokastrës, Flamur Golemi. Sot ai ka postuar në faqen […]