Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Një ditë më parë socialistët zhvilluan mbledhjen e Asamblesë së partisë, e para mbledhje pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Mes të pranishmëve ra në sy për veshjen me stil ‘alla-Rama’, edhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peci. Sic shihet në këto foto, Peci shkon në Asamble me atlete të bardha, T-Shirt po ngjyrë të bardhë dhe […]

Zgjedhjet e 30 qershorit, këta janë 21 emrat e Këshillit të ri Bashkiak të Dropullit

Zgjedhjet e 30 qershorit, këta janë 21 emrat e Këshillit të ri Bashkiak të Dropullit

Argjirolajm.net zbardh listën e fituesve të Këshillit të ri Bashkiak të Dropullit. Nga 21 vende, PS ka marrë 17 këshilltarë. MEGA ka marrë 3 dhe PDS-ja 1 këshilltar. Më poshtë emrat. KESHILLTARET E PS 1.Elefteria Karanxha 2.Panajot Lula 3.Marjeta Xhumba 4.Foto Zhonga 5.Donika Bauci 6.Anastas Iso 7.Vjoleta Ndrico 8.Panajot Dhefto 9.Eljona Mano 10.Dhimitraq Paspali 11.Maria […]

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ka debatuar sot në Dropull me kryetarin e kësaj KZAZ-je, Kosta Garo. Tavo i ka kërkuar atij të lirojnë ambientet pasi janë në shkelje të ligjit. Ish-deputeti e mbështet këtë argument në vendimin e Ilir Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërkohë që kryetari i KZAZ-së i ka […]

Fushata në Gjirokastër, Flamur Golemi flet për herë të parë për 4 investime të rëndësishme

Fushata në Gjirokastër, Flamur Golemi flet për herë të parë për 4 investime të rëndësishme

Flamur Golemi, kandidati i PS-së në Gjirokastër ka vijuar takimet elektorale në lagjen ‘Dunavat’. Gjatë bashkëbisedimit me banorët e kësaj lagje ai ka folur për herë të parë edhe për disa investime të mëdha në Gjirokastër, për të cilat, sic tha Golemi, ai do të punojë gjatë mandati të tij si kryebashkiak i ardhshëm. Më […]

Fushata në Gjirokastër, kush është vajza bionde që shoqëron Flamur Golemin? (FOTO)

Fushata në Gjirokastër, kush është vajza bionde që shoqëron Flamur Golemin? (FOTO)

Kandidati i PS-së për Bashkinë Gjirokastër, Flamur Golemi, ka qenë sot në Xhaminë e Pazarit, ku takoi myftiun Armand Islami, për të përcjell urimet me rastin e festës së Fiter Bajramit. Edhe pse nuk ishte një takim elektoral, festa të tilla shfrytëzohen për të përcjell mesazhe të ndryshme dhe sigurisht për të marrë vizibilitet në […]

Dasho Aliko: Drejtorët e PS në Gjirokastër shpërndanin para me thasë për të blerë votat. Ne bridhnim pas xhipave të tyre

Dasho Aliko: Drejtorët e PS në Gjirokastër shpërndanin para me thasë për të blerë votat. Ne bridhnim pas xhipave të tyre

Kryetari i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Dasho Aliko, thotë se PS i ka blerë votat në zgjedhjet e fundit. Gjatë një interviste për TV Gjirokastra, Aliko tregon se paratë shpërndaheshin me thesë nga drejtorë të socialistëve, por pa dhënë emra konkretë. “Ju vetë jeni dëshmitarë edhe këtu në Gjirokastër se si ne bridhnim këmba këmbës […]

Trazira për 30 qershorin në Gjirokastër? Flamur Golemi tregon si do të mbrojë zgjedhjet nga militantët e opozitës që do tentojnë të prishin procesin

Trazira për 30 qershorin në Gjirokastër? Flamur Golemi tregon si do të mbrojë zgjedhjet nga militantët e opozitës që do tentojnë të prishin procesin

Kandidati i PS-së për kryetar Bashkie në Gjirokastër, Flamur Golemi, ka dhënë një intervistë për portalin e Alfred Pezës, ‘AlpeNews.al’.Ndër të tjera ai është pyetur edhe për sigurimin e procesit zgjedhor më 30 qershor, në kushtet kur opozita zotohet se do të bllokojë qendrat e votimi. Ja si përgjigjet Flamur Golemi Si do i siguroni […]

Profil/ Kush është Flamur Golemi, kandidati i PS-së për Bashkinë Gjirokastër

Profil/ Kush është Flamur Golemi, kandidati i PS-së për Bashkinë Gjirokastër

Gjirokastra do të ketë një mjek më pak pas 30 qershorit dhe një tjetër kryetar bashkie me emrin Flamur. Gjithmonë nëse zgjedhësit do t’i besojnë votën Flamur Golemit, kandidatit të përzgjedhur nga Edi Rama për zgjedhjet lokale. Në Gjirokastër e thonë shpesh,  herë me zili e herë me cinizëm; Flamur Golemi ka lindur me këmishë. […]

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Janë deputetet e reja të opozitës së re që kanë tërhequr vëmendjen gjatë seancës plenare të enjtën. Ediola Braha, e cila vjen nga lista e deputetëve të LSI në Gjirokastër, kishte veshur një fustan gurkali të ngjitur pas trupit dhe me një çantë shumë elegante me xixa. Kjo natyrisht që nuk mund t’i shpëtonte syrit të […]

1 2 3 5