Socialistët në Gjirokastër nuk pyesin për Ilir Metën, takime elektorale edhe me saze (VIDEO)

Socialistët në Gjirokastër nuk pyesin për Ilir Metën, takime elektorale edhe me saze (VIDEO)

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar dekretin e mbajtjes së zgjedhjeve në 30 qershor nuk e ka prishur ecurinë normale të fushatës së socialistëve. Video që shihni më poshtë është xhiruar sot pasdite në lagjen ’11 Janari’ ku do të zhvillojë takimin e radhës elektoral kandidati për Bashkinë Gjirokastër, Flamur Golemi. Tre muzikantë […]

Kongresi i socialistëve, Flamur Bime kafe në Tiranë me delegatët e Gjirokastrës

Kongresi i socialistëve, Flamur Bime kafe në Tiranë me delegatët e Gjirokastrës

Drejt Tiranës sot kishin udhëtuar nga Gjirokastra për të marrë pjesë në Kongresin e PS-së qindra delegatë dhe punonjës të administratës publike. Mes tyre ishte edhe Flamur Bime, ish-kryetari i Bashkisë Gjirokastër për tre mandate dhe më pas për dy vjet prefekt i qarkut. Ndonëse në prag pensioni dhe i shkëputur nga jeta publike prej […]

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Partia Socialiste do të mbledhë nesër Kongresin e saj pak muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Fokusi i këtij kongresi do të jetë ‘bashkëqeverisja me qytetarët’ dhe kandidatët për kryebashkiakë. Ndonëse Edi Rama ishte shprehur muaj më parë se kandidatët e PS-së do të shpalleshin pikërisht në këtë Kongres, kjo nuk do të ndodhë […]

Taulant Balla u ‘bën zbor’ drejtorëve në Gjirokastër

Taulant Balla u ‘bën zbor’ drejtorëve në Gjirokastër

Një ditë më parë kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste zhvilloi një takim me drejtues të institucioneve lokale në Gjirokastër. Burime nga takimi thonë se Balla është treguar i ashpër me drejtorët përsa i përket performancës së tyre, raportit me qytetarët dhe strukturat e PS-së. Ai u ka kërkuar më tepër angazhim në përmbushjen […]

Gjirokastër, socialistët vazhdojnë të ndajnë ‘tepsinë’. Ish-doganierja emërohet në krye të Inspektoriatit të Punës

Gjirokastër, socialistët vazhdojnë të ndajnë ‘tepsinë’. Ish-doganierja emërohet në krye të Inspektoriatit të Punës

Pas dorëheqjes së Flori Veliut në fillim të muajit qershor, në krye të Inspektoriatit të Punës në Gjirokastër është një emër i ri. Burime të ArgjiroLajm.net thonë se në këtë institucion është emëruar një grua, Majlinda Llaka Gjikopulli. Me origjinë nga Himara, por e martuar në Gjirokastër, ajo deri më tani ka qenë një person […]

Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Deputeti i PS-së në Gjirokastër, Flamur Golemi, ka dhënë një intervistë për gazetën ‘Sot’. Ndër të tjera ai ka folur edhe për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm, si dhe ndryshimet e mundshme në kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. I pyetur nëse PS duhet të hyjë e vetme apo me aleancë në këto zgjedhje, Golemi ka […]