Në ditët e fundit të mandatit, Zamira Rami akuzohet për ‘shpërdorim detyre’. Dosja përfundon në Gjykatën e Gjirokastrës, seanca e parë më 25 korrik

Në ditët e fundit të mandatit, Zamira Rami akuzohet për ‘shpërdorim detyre’. Dosja përfundon në Gjykatën e Gjirokastrës, seanca e parë më 25 korrik

Kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami, është kallëzuar në Prokurori për ‘Shpërdorim Detyre’. Burime të argjirolajm.net thonë se dosja me hetimet e Prokurorisë është dorëzuar në Gjykatën e Shkallës së Parë Gjirokastër para disa ditësh. Ndërkohë që seanca e parë gjyqësore është caktuar të mbahet më 25 korrik, ora 13:00. Nuk dihet nëse do të jetë […]

Gjirokastër, pas magazinës me makarona zbulohet një pikë e paligjshme me pula të skaduara

Gjirokastër, pas magazinës me makarona zbulohet një pikë e paligjshme me pula të skaduara

Pas denoncimit fillimisht në media dhe më pas zbulimit nga AKU të një magazine me 18 tonë makarona të skaduara në Gjirokastër, konstatohet një tjetër rast abuziv me prodhimin dhe tregtimin e ushqimeve. Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar në Policinë e Gjirokastrës, bashkë me Autoritetin Kombëtar të Ushqimit kanë bllokuar një pikë të paligjshme […]

Korrupsioni dhe fshehja e pasurisë, si u shkarkua ish-prokurori i Gjirokastrës

Korrupsioni dhe fshehja e pasurisë, si u shkarkua ish-prokurori i Gjirokastrës

Një rast mitmarrjeje i identifikuar nga shërbimet sekrete në Lushnje në vitin 2005 si dhe deklarimet e rreme, mosdeklarimi i një llogarie bankare dhe deklarimi i pasaktë i pasurisë sollën shkarkimin e prokurorit Adriatik Cama, sipas vendimit të zbardhur të KPK. Në vitin 2005 në Lushnje, shërbimet sekrete shqiptare regjistruan rastin e një mitëmarrjeje nga […]

Gjirokastër, kallëzohet në prokurori pronari i magazinës me 18 tonë makarona të skaduara (Emri)

Gjirokastër, kallëzohet në prokurori pronari i magazinës me 18 tonë makarona të skaduara (Emri)

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar në Prokurorinë e Gjirokastrës ka nisur hetimet për çështjen e magazinës me 18 tonë makarona të skaduara. Policia njofton se, është bërë kallësim për shtetasin Mihal Barka., 59 vjeç, banues në Gjirokastër pasi gjatë kontrollit të ushtruar në subjektin e përfaqësuar prej tij në bashkëpunim me AKU Gjirokastër, janë […]

Trafikim i mjeteve motorike, i riu nga Gjirokastra kallëzohet në Prokurori

Trafikim i mjeteve motorike, i riu nga Gjirokastra kallëzohet në Prokurori

Një i ri nga Gjirokastra është kallëzuar në Prokurori. Sipas njoftimit për media, 24-vjeçari me inicialet A.V, akuzohet për dy vepra penale: trafikim të mjeteve motorike dhe falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve. Policia nuk jep më shumë detaje rreth këtij rasti. Cështja është nën hetim nga organi i akuzës. © ArgjiroLajm.net