Ky është shqiptari më i kërkuar në Qipro (FOTO)

Ky është shqiptari më i kërkuar në Qipro (FOTO)

Aleks Burreli, shtetasi shqiptar që akuzohet për vrasjen e një biznesmeni të njohur në Qipro, vazhdon të mbetet i lirë, dy vjet e gjysmë pas ngjarjes. Sipas mediave qipriotë, Burreli ndodhet në top listën e personave të kërkuar nga Interpoli, por ende nuk është arritur të gjenden gjurmët e tij, që humbën mbrëmjen e 23 […]

Gjirokastër, babai i Kaçifas shkoi mbrëmë në morg për trupin e djalit, por nuk u lejua nga policia

Gjirokastër, babai i Kaçifas shkoi mbrëmë në morg për trupin e djalit, por nuk u lejua nga policia

Trupi i pajetë i Kostandinos Kaçifas vazhdon të qëndrojë në morgun e spitalit ‘Omer Nishani’ Gjirokastër. Gjatë mbrëmjes së djeshme në morg ka shkuar babai dhe të afërm të tij për të tërhequr trupin. Por ata nuk janë lejuar nga policia. Në morg kishte oficerë të FNSH-së që ruanin ambientin. Trupi është mbajtur kaq gjatë […]

I ishte qepur këmba këmbës një vajze, pranga për 30-vjeçarin

I ishte qepur këmba këmbës një vajze, pranga për 30-vjeçarin

Një person është arrestur nga policia në Sarandë pasi përndiqte prej kohësh një vajzë. “Policia ka arrestuar shtetasin A.P., 30 vjeç, banues në Sarandë. Nga hetimet intensive të kryera mbështetur në kallëzimin e bërë nga shtetësia A.M, shërbimet e Policisë Sarandë kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij në qytetin e Sarandës. Sipas […]

U kapën me kanabis në Igumenicë, ja kush janë dy personat e prangosur nga Saranda e Delvina

U kapën me kanabis në Igumenicë, ja kush janë dy personat e prangosur nga Saranda e Delvina

Policia e Shtetit ka dhënë detaje për operacion antidrogë të përbashkët me Policinë greke, ku 73 kg marijuanë dhe 2.3 kg kanabis çokollatë u sekuestruar, ndërsa dy shqiptarë 24 dhe 35 vjeç u vunë në pranga. Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë transportuesi i lëndës narkotike një 24-vjeçar nga Saranda dhe pritësi […]

Sarandë, pranga për të riun që trafikonte kanabis (Emri)

Sarandë, pranga për të riun që trafikonte kanabis (Emri)

Policia e Sarandës ka vënë në pranga një 31-vjeçar të shpallur në kërkim për trafik droge. Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar në flagrancë shtetasi Ervis Veizi, 31 vjeç, banues në fshatin Metoq të Sarandës. Veizi ishte në kërkim prej muajit shkurt të këtij viti. Në datën 9 qershor 2018 Gjykata e Sarandës ka caktuar […]

Këlcyrë, 34-vjeçarja rrihet nga kunati

Këlcyrë, 34-vjeçarja rrihet nga kunati

Denoncohet një rast dhune në familje në Këlcyrë. Sipas policisë, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasen M.M., vjeçe 34, banuese në Këlcyrë, pasi në banesë, kunati, shtetasi N.Sh., vjeç 21, banues në Këlcyrë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e […]

Itali, vritet emigranti shqiptar. Kishte shkuar të vidhte një dyqan

Itali, vritet emigranti shqiptar. Kishte shkuar të vidhte një dyqan

Një shqiptar vdiq pasi mori një plumb pistolete në kokë gjatë shkëmbimit të zjarrit me karabinierët dhe rojet private teksa, me bashkëpunëtorët e tij, përpiqej të largohej pasi kishin bërë një vjedhje në tabakerinë në rrugën Cairoli në Ponte Felcino. Dinamika e ngjarjes ende nuk është e qartë. Nga ndërtimi i parë i saj duket […]

Kishte mbushur shtëpinë me 39 kg kanabis, pranga për 54-vjeçarin nga Memaliaj (Emri)

Kishte mbushur shtëpinë me 39 kg kanabis, pranga për 54-vjeçarin nga Memaliaj (Emri)

Nga Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Tepelenë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Arbent Dervishi, 54 vjeç, banues në fshatin Dervishaj, Memaliaj. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e […]

1 2 3 7