Policia greke nxjerr shifrat: Për 6 muaj sekuestroi 6 tonë kanabis nga Shqipëria

Policia greke nxjerr shifrat: Për 6 muaj sekuestroi 6 tonë kanabis nga Shqipëria

Policia greke thotë se në gjysmën e parë të këtij viti, ka sekuestruar më shumë se gjashtë tonë kanabis, me prejardhje kryesisht nga Shqipëria. Në raportin gjashtëmujor, të publikuar të martën, thuhet se afërsia gjeografike me Shqipërinë, e ka shndërruar Greqinë në një pikë transiti për ngarkesat e paligjshme me kanabis, sa nga toka edhe […]

Goditet banda e drogës në Greqi, dy shqiptarë të arrestuar, tre në kërkim

Goditet banda e drogës në Greqi, dy shqiptarë të arrestuar, tre në kërkim

Policia greke ka goditur një grup të trafikut të drogës, ku në pranga janë vënë 3 grekë dhe 2 shqiptarë, ndërsa në kërkim janë shpallur edhe tre shqiptarë të tjerë. Operacioni u zhvillua në Athinë, Patra dhe Ftiotida, ndërsa është sekuestruar edhe skafi që e transportonte drogën nga Shqipëria në Greqi. Autoritetet policore helene sekuestruan […]