Policia e Gjirokastrës konfirmon zhdukjen e të riut nga Valareja. Telefononi urgjent nëse shihni këtë person (FOTO)

Policia e Gjirokastrës konfirmon zhdukjen e të riut nga Valareja. Telefononi urgjent nëse shihni këtë person (FOTO)

Policia e Gjirokastrës konfirmon zhdukjen prej 7 ditësh të një djali nga fshati Valare, rast për të cilin ArgjiroLajm.net raportoi një të më parë. Ai është 28-vjeçari Sazan Kasaj, banues në Valare. Denoncimin në polici e ka bërë babai i tij, shtetasi J.Kasaj, 69 vjeç. Mësohet se i riu është me probleme mendore dhe është […]

Gjirokastër, gjendet pa jetë në banesë një grua

Gjirokastër, gjendet pa jetë në banesë një grua

Një grua ka gjetur vdekjen në Gjirokastër. Policia thotë se ngjarja ndodhi në lagjen ‘Zinxhira’. “Më datë 23.09.2018, në lagjen “Zinxhira”, në banesë, ka vdekur shtetësja M.H., vjeç 58. Nga veprimet e kryera rezultoi se vdekja ka ardhur për shkaqe natyrale (atak kardiak). Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër”, […]

Gjirokastër, burri i gjyqtares kërcënon avokatin (VIDEO)

Gjirokastër, burri i gjyqtares kërcënon avokatin (VIDEO)

Kërcënohet Avokati Andrea Zota, në qytetin e Gjirokastrës. Zota ndihet i rrezikuar për jetën e tij dhe të familjes, nga bashkëshorti i një gjyqtareje në Gjykatën e Apelit të Gjirokastrës. Zota i cili e ushtron profesionin e avokatit në Gjirokastër, ka zgjedhur Report TV për të përcjellë shqetësimin e tij rreth ngacmimeve dhe shqetësimeve që […]

Gjirokastër, policia ndalon një të ri me 4 doza kanabisi

Gjirokastër, policia ndalon një të ri me 4 doza kanabisi

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar një të ri për drogë. Në njoftimin e dhënë për mediat, policia thotë se gjatë kontrollit fizik, shtetasit A.Q, 19 vjeç, banues në Gjirokastër, iu gjetën 4 doza me lëndë narkotike kanabis sativa. Droga u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, ndërsa çështja në ngarkim të të riut u referua […]

Gjirokastër, policia bllokon punimet pa leje te ’11 Janari’, kallëzohet në Prokurori një person

Gjirokastër, policia bllokon punimet pa leje te ’11 Janari’, kallëzohet në Prokurori një person

Policia e Gjirokastrës ka evidentuar një rast të kryerjes së punimeve pa leje. Shtetasi D.Th, 48 vjeç, banues në Gjirokastër, po kryente punime pa leje në lagjen ’11 Janari’, thotë policia përmes një njoftimi. Punimet janë bllokuar, ndërsa ndaj tij është bërë kallëzim në Prokurori. ©ArgjiroLajm.net 

Tjetër vjedhje në Dropull, hajdutët futen në një shtëpi në Sofratikë. Ky është rasti i dytë brenda dy javësh

Tjetër vjedhje në Dropull, hajdutët futen në një shtëpi në Sofratikë. Ky është rasti i dytë brenda dy javësh

Regjistrohet një tjetër rast vjedhje në zonën e minoritetit në Dropull. Policia thotë se në fshatin Sofratikë, është vjedhur banesa e shtetasit Dh.P., vjeç 58, banues në këtë fshat. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Policia nuk jep detaje se çfarë kanë vjedhur konkretisht hajdutët. Kjo është vjedhja e dytë që regjistrohet brenda […]