Zgjedhjet, KQZ mban pezull çertifikimin për 4 bashki të qarkut Gjirokastër

Zgjedhjet, KQZ mban pezull çertifikimin për 4 bashki të qarkut Gjirokastër

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e pasdites së djeshme, mori në shqyrtim projektvendimet për shpërndarjen e mandateve për disa bashki të vendit, mes tyre edhe Gjirokastra, Memaliaj, Dropulli dhe Përmeti. Por nuk u arrit të merrej një vendim përfundimtar. Me gjasë do të ketë vendim gjatë ditëve të ardhshme. KQZ rrëzoi kërkesën e Bindjes […]

Del në fushatë me Alma Hoxhën, Kumbaro rastis me ish studenten e saj që sot është mësuese në Përmet: Zemra mal, krenare për Savjolën

Del në fushatë me Alma Hoxhën, Kumbaro rastis me ish studenten e saj që sot është mësuese në Përmet: Zemra mal, krenare për Savjolën

Alma Hoxha vijon fushatën elektorale në fshatrat e Bashkisë Përmet. Me të është edhe ish-ministrja e Kulturës dhe deputetja, Mirela Kumbaro. Gjatë takimit në fshatin Rrapckë, Kumbaro ndeshet edhe me një ish studente të saj në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja në Tiranë.   “Zemra Mal. Quhet Savjola Selmani, ish studente e shkëlqyer e Frëngjishtes […]

PS feston 28 vjetorin në Përmet, Niko Shupuli iu vë flakën plehrave

PS feston 28 vjetorin në Përmet, Niko Shupuli iu vë flakën plehrave

Socialistët e Përmetit festuan dje 28 vjetorin e themelimit të partisë. Në eventin e organizuar me këtë rast ishin të pranishëm edhe ministri Bledi Çuçi e deputetja Mirela Kumbaro. Por teksa zhvillohej aktiviteti festiv në një restorant në periferi të Përmetit, ndodhi diçka e pazakontë. Në një fushë tej restorantit nisën të digjen pirgjet me […]

Fushata në Përmet, Kumbaro me Alma Hoxhën: Nga njëra derë në tjetrën për të trokitur në zemrat e njerëzve (FOTO)

Fushata në Përmet, Kumbaro me Alma Hoxhën: Nga njëra derë në tjetrën për të trokitur në zemrat e njerëzve (FOTO)

Alma Hoxha, kandidatja e Partisë Socialiste për Bashkinë Përmet, ka nisur takimet në terren. Bashkë me të është edhe ish-ministrja e Kulturës, njëherazi deputetja e qarkut, Mirela Kumbaro. “Nga njera dere ne tjetren per te trokitur ne zemrat e njerezve, #meAlmaHoxhen, kryetaren e ardhshme te Bashkise #Permet, ne njesine administrative Piskove”, shkruan Kumbaro teksa publikon […]

Mirela Kumbaro nis fushatën në Përmet. Cili është kandidati i PS-së përballë Niko Shupulit? (FOTO)

Mirela Kumbaro nis fushatën në Përmet. Cili është kandidati i PS-së përballë Niko Shupulit? (FOTO)

Pak javë pasi la postin e Ministrit të Kulturës, Mirela Kumbaro ka nisur angazhimin për fushatën elektorale në qarkun Gjirokastër. Fundjavën që shkoi ajo ka zhvilluar takime në disa fshatra të Përmetit. “Fundjava në Petran, Kaludh, në #Përmet🌹 me strukturat e Partisë Socialiste të Përmetit, por edhe me pergjegjës të shërbimeve rajonale për t’u përgjigjur […]

Ekstradohet nga Mali i Zi i riu nga Gjirokastra, akuzohet për vepra të rënda penale

Ekstradohet nga Mali i Zi i riu nga Gjirokastra, akuzohet për vepra të rënda penale

Një i ri nga Gjirokastra i shpallur në kërkim ndërkombëtar prej policisë është arrestuar dhe ekstraduar në Shqipëri. Interpol Tirana njofton se 28-vjeçari E.K, banues në Gjirokastër, akuzohet për tre vepra të rënda penale; “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë  dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve […]