Nis lëvizja për largimin e Bashës nga PD-ja

Nis lëvizja për largimin e Bashës nga PD-ja

Lëvizja kundër Lulzim Bashës në PD do të nisë nga Kukësi. Ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi, i bërë i njohur pas një fjalimi të mbajtur në Pallatin e Kongreseve ku adresoi kritika të ashpra ndaj Lulzim Bashës, ka njoftuar lëvizje për largimin e kryedemokratit Lulzim Basha. “Prezantohet ne Kukes: “Axhenda Patriotike Anitiestabilishment dhe […]

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Nga Roland Bejko/ Kryetari i PD Gjirokaster LSI dhe PS duhet ta ndajnë mendjen, do jenë në opozitë apo në pushtet me njëri tjetrin në Bashkinë Gjirokastër? Falenderoj portalin Jugunews.net për transmetimin direkt që i bëri sot mbledhjes së këshillit bashkiak Gjirokastër. Transparenca në institucionet vendimarrëse nuk është vetëm detyrim ligjor, por edhe detyrim moral. […]

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

Partia Demokratike në Gjirokastër nuk ka më durim me Zamira Ramin dhe LSI-në. Sot kryetari Roland Bejko, i ka bërë thirrje publike kryebashkiakes, për të ndarë pushtetin në Bashkinë Gjirokastër. E thënë më thjeshtë, për të ndarë ‘tepsinë’ e pushtetit në nivel lokal. Zakonisht llogaritë apo pazaret për ndarje të pushtetit bëhen në mënyrë diskrete […]

Tritan Shehu vë alarmin: Pa filluar mirë janë ndërprerë punimet në rrugën Gjirokastër-Lazarat. Rama është kryeministër me premtime 3D

Tritan Shehu vë alarmin: Pa filluar mirë janë ndërprerë punimet në rrugën Gjirokastër-Lazarat. Rama është kryeministër me premtime 3D

Nga Tritan Shehu/ Deputet i PD, qarku Gjirokaster Mbas premtimeve “sureale” ne 3D te Kryeministrit per akset rrugore te Gjirokastres, gjendja aty vecse po perkeqesohet edhe me tej: Punimet ne pjesen Lazarat-Gjirokaster nderpriten pa filluar akoma mire, duke lene nje situate shume me te keqe se me pare. Edhe ata punetore e makineri te pakta, […]

Qarkullojnë miliarda lekë, PS tregon 6 kompanitë e kunatit të Lulzim Bashës

Qarkullojnë miliarda lekë, PS tregon 6 kompanitë e kunatit të Lulzim Bashës

Një ditë pasi opozita denoncoi publikisht me emra kompanitë dhe biznesmenët që sipas saj kanë përfituar në mënyrë abuzive para nga qeveria, mazhoranca ka nisur sulmet ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Deputetja socialiste Klotilda Bushka Ferhati, përmes një deklarate të lexuar, jo nga selia e PS-së, por nga Kryesia e Kuvendit, i ka numëruar […]

Kalimi i çamëve në koalicionin opozitar, OMONIA reagon ashpër. Thirrje për Vangjel Dulen të largohet nga Basha

Kalimi i çamëve në koalicionin opozitar, OMONIA reagon ashpër. Thirrje për Vangjel Dulen të largohet nga Basha

Hyrja e PDIU-së në koalicionin opozitar të udhëhequr nga Partia Demokratike, pritet të shkaktojë largimin e PBDNJ-shit të Vangjel Dules. Paralajmërimi vjen nga organizata e minoritetit grek në Shqipëri, OMONIA. Përmes një deklarate, kjo organizatë i kërkon Vangjel Dules të rishikojë qëndrimin e tij në koalicionin opozitar. Hyrjen e Shpëtim Idrizit në koalicion me PD-në, […]

Gjirokastër, PD përkujton 75 vjetorin e betejës së Gërhotit. Thirrje për të marrë në dorë fatet e vendit

Gjirokastër, PD përkujton 75 vjetorin e betejës së Gërhotit. Thirrje për të marrë në dorë fatet e vendit

Është përkujtuar sot në Gjirokastër 75 vjetori i vrasjes së nacionalistëve nga pushtuesit italianë. Në ceremoni merrnin pjesë deputetët e PD-së, Tritan Shehu, Myslim Murrizi e Ervin Salianji. Në fjalën e rastit, Shehu tha se kjo ngjarje përkujtimore shërben për të lartësuar veprën e atyre që ranë për lirinë e Shqipërisë, ata që sakrifikuan jetën […]

Deputeti i Gjirokastrës tregon kleçkën e propozimit të Bashës për vettingun në politikë

Deputeti i Gjirokastrës tregon kleçkën e propozimit të Bashës për vettingun në politikë

Bledi Çuçi: “Padiskutim që ka nevojë për vetting në politik”. Por, sepse në politik ka gjithë një “POR” mënyra se si mazhoranca e sheh kalimin në sitën e vettingut të politikanëve është shumë e ndryshme nga ajo që propozon PD. Në një intervistë për Tv Klan në emër të socialistë Blendi Çuçi rendit arsyet përse […]

Ka 10 arsye përse PD dhe LSI do të humbasin sërish në zgjedhje

Ka 10 arsye përse PD dhe LSI do të humbasin sërish në zgjedhje

Nga Zamira Çavo Nën presion interesash ose jo, aleanca PD-LSi nuk mund të jetë aleancë që do të funksionojë. Nuk bëj aspak Kasandrën, por me një vështrim empirik të realiteti cilido që largon nga sytë perden e militantit mund ta analizojë. 1- Partia demokratike gjatë gjithë përiudhës së saj opozitare nën drejtimin e Bashës, nuk […]