Basha takohet me militantët e PD-së në Libohovë, i mban me shpresë për zgjedhje të parakohshme (FOTO)

Basha takohet me militantët e PD-së në Libohovë, i mban me shpresë për zgjedhje të parakohshme (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijon turin e takimeve të pas 30 qershorit në Shqipëri. Sot pas takimit në Konispol, Basha ndaloi për një vizitë edhe në Libohovë. Ai u prit nga militantë dhe drejtues të PD-së. Bashkë me të ishin edhe ish-deputetët Tritan Shehu e Ervin Salianji, si dhe kryetari Dasho Aliko. Basha […]

Basha i jep një detyrë ish-kryetarit të PD Gjirokastër: Roland Bejko do të punojë për rishikimin e reformës territoriale kur të vijmë në pushtet…

Basha i jep një detyrë ish-kryetarit të PD Gjirokastër: Roland Bejko do të punojë për rishikimin e reformës territoriale kur të vijmë në pushtet…

Pasi ngeli jashtë Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko ka marrë një tjetër angazhim në PD. Lulzim Basha gjatë vizitës së fundit në Gjirokastër njoftoi se Bejko do të jetë koordinator për pushtetin vendor dhe decentralizimin në këtë parti. “Ai do të shërbejë si koordinator për rishikimin e reformës territoriale dhe decentralizimit si dhe […]

Lulzim Basha takim në Dropull, për të bindur Ahile Deçkën të qëndrojë në zyrën e kryebashkiakut

Lulzim Basha takim në Dropull, për të bindur Ahile Deçkën të qëndrojë në zyrën e kryebashkiakut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zbritur pasditen e sotme në jug të vendit në kuadër të turit të takimeve që ai ka ndërmarrë nëpër Shqipëri pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Sonte në mbrëmje Basha ka një takim në fshatin Dervician me struktura të Partisë Demokratike dhe simpatizantë të kësaj partie. Dropulli nuk është […]

Basha cakton koordinatorin e ri për Gjirokastrën

Basha cakton koordinatorin e ri për Gjirokastrën

Partia Demorkatike ka publikuar emrat e 24 koordinatorëve të rinj që do mbulojnë 70 degët. “Për të qenë sa më efektiv, ky grup ka në përbërje individë që nuk kanë konflikt interesi me degët, pra, nuk janë deputetë aty, apo nuk kanë qenë të deleguar në nivel qarku për organizimin e partisë dhe më pas […]

Basha takon kryetarët e bashkive të PD-së, merret vendimi për aksionin opozitar

Basha takon kryetarët e bashkive të PD-së, merret vendimi për aksionin opozitar

Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe krerëve të bashkive të djathta.  Mësohet se në fokus të tryezës së bisedimeve të mbledhjes në selinë blu ka qenë vijueshmëria e aksionit të opozitës së bashkuar joparlamentare. Burime nga PD-ja shprehen se kjo mbledhje kishte karakter konsultativ dhe vjen […]

Pasi ka dështuar në tre palë zgjedhje në Gjirokastër, Tritan Shehu bën fushatë për Greqinë: Shqiptarët të votojnë Demokracinë e Re të dielën

Pasi ka dështuar në tre palë zgjedhje në Gjirokastër, Tritan Shehu bën fushatë për Greqinë: Shqiptarët të votojnë Demokracinë e Re të dielën

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” iu8 bën thirrje shqiptarëve në Greqi që të votojnë Nea Demokratinë. Shehu nënvizoi se Nea Demokratia konkurron fuqishëm për të qeverisur Greqinë dhe ndaj shqiptarët duhet ta votojnë atë. Postimi i Tritan Shehut: Nea Demokracia nga e djela do te ndryshoje Greqine. Shqiptaret qe mund […]

Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Real Story që drejtohet nga Sokol Balla ka publikuar një artikull me titull “PD i duhet të presë (sa të lindë Jorida)” ku projekton pikërisht zonjën Tabaku në krye të Partisë Demokratike. Sipas tij, ky është emri që ka në kokë Berisha dhe PD duhet të presë një muaj, referuar kështu faktit që demokratja është […]

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ka debatuar sot në Dropull me kryetarin e kësaj KZAZ-je, Kosta Garo. Tavo i ka kërkuar atij të lirojnë ambientet pasi janë në shkelje të ligjit. Ish-deputeti e mbështet këtë argument në vendimin e Ilir Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërkohë që kryetari i KZAZ-së i ka […]

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Janë deputetet e reja të opozitës së re që kanë tërhequr vëmendjen gjatë seancës plenare të enjtën. Ediola Braha, e cila vjen nga lista e deputetëve të LSI në Gjirokastër, kishte veshur një fustan gurkali të ngjitur pas trupit dhe me një çantë shumë elegante me xixa. Kjo natyrisht që nuk mund t’i shpëtonte syrit të […]