OKB bën parashikimin e frikshëm: Shqipëria shkon drejt zhdukjes, popullsia do të zbresë nën 1 milion banorë

OKB bën parashikimin e frikshëm: Shqipëria shkon drejt zhdukjes, popullsia do të zbresë nën 1 milion banorë

Shqipëria është vendi që do të ketë tkurrjen më të madhe të popullsisë në botë deri në fund të shekullit. Parashikimi tronditës vjen nga Organizata e Kombeve të Bashkuara në projeksionin e fundit të popullsisë botërore. Sipas projeksionit bazë të OKB-së, në fund të këtij shekulli popullsia e Shqipërisë do të rrudhet në vetëm 1 […]

Vranësira dhe shi, ja parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe shi, ja parashikimi i motit për sot

Orët vijuese paraqiten me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu. E njëjta situatë do të vazhdojë edhe gjatë të mërkurës, ku moti do të jetë i paqëndrueshëm me vranësira mesatare me reshje shiu të karakterit lokal në formën e rrebesheve dhe stuhive afat-shkurtër në pjesën më të madhe të vendit. […]