‘Bie’ kandidatura e Ornela Çuçit për Gjirokastrën, ja lëvizja surprizë sot në Tiranë

‘Bie’ kandidatura e Ornela Çuçit për Gjirokastrën, ja lëvizja surprizë sot në Tiranë

Ornela Çuçi, zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, e cila përflitet si kandidate e mundshme e PS-së për Bashkinë Gjirokastër ka bërë një lëvizje surprizuese, të paktën për ata që besonin se ajo mund të ishte emri i zgjedhur nga Rama për qytetin e gurtë. Sot Çuçi është ngjitur në skenë me ekipin e kryebashkiakut të […]

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

E pranishme në Kongresin e PS-së është edhe zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi, e cila përflitet si një prej kandidatëve të mundshme për Bashkinë Gjirokastër. Çuçi ka publikuar një selfie nga Pallati i Kongreseve teksa qëndron krah zv.ministrit të Bujqësisë, Dhimo Kote. Pas tyre janë edhe tre kryebashkiakë të socialistëve në qarkun Gjirokastër; […]

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Partia Socialiste do të mbledhë nesër Kongresin e saj pak muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Fokusi i këtij kongresi do të jetë ‘bashkëqeverisja me qytetarët’ dhe kandidatët për kryebashkiakë. Ndonëse Edi Rama ishte shprehur muaj më parë se kandidatët e PS-së do të shpalleshin pikërisht në këtë Kongres, kjo nuk do të ndodhë […]

Nën drejtimin e Edi Ramës, Gjirokastra mirëpret një event të madh në fillim të Prillit

Nën drejtimin e Edi Ramës, Gjirokastra mirëpret një event të madh në fillim të Prillit

Gjirokastra do të mirëpresë një event të madh këtë pranverë. Në datat 5 dhe 6 Prill 2019 do të mbahet në qytetin e gurtë takimi i 6 ministrave të Mjedisit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Lajmin e njofton zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi përmes një postimi në faqen e saj në Facebook. “Tashmë […]

Gjirokastër, njihuni me 8 ‘banorët’ e rinj të Liqenit të Viroit (FOTO)

Gjirokastër, njihuni me 8 ‘banorët’ e rinj të Liqenit të Viroit (FOTO)

Liqeni i Viroit në Gjirokastër është populluar sot me 8 pata. Në mënyrë simbolike ato janë lëshuar në ujërat e liqenit nga zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi, rektori i Universitetit Politeknik të Tiranës, Andrea Maqellari, rektori i Universitetit të Gjirokastrës, Bektash Mema dhe përfaqësuesja e PNDU në Shqipëri, Limya Etayb. Kjo familje patash […]

Po vijnë zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PS-së për Gjirokastrën

Po vijnë zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PS-së për Gjirokastrën

Vjeshta ka për të qenë një sezon i nxehtë politik. Këtu nuk është fjala vetëm për zhvillimet me reformën në drejtësi, arrestimet e ‘peshqve të mëdhenj’, mbërritjes se ambasadorit të ri amerikan, skandaleve qeveritare që do të denoncohen nga opozita apo protestave. Po vijnë zgjedhjet lokale. Partitë nisin të piketojnë kandidatët me të cilët do […]