Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “Arrest me burg” me afat 45 ditor për Geldo Hotin. Mbi të rëndon akuza “vrasje në rrethana të tjera cilësuese”. Hoti është i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha dhe u plagosën shtetasit Ervis Martinaj […]

Ngjarja që tronditi Tiranën, shpallet në kërkim i dashuri i Elvana Gjatës

Ngjarja që tronditi Tiranën, shpallet në kërkim i dashuri i Elvana Gjatës

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim, Ervin Matën, biznesmenin 31-vjeçar, i cili është i dashuri i këngëtares së njohur Elvana Gjata. Sipas Policisë së shtetit, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato janë konfliktuar në lokalin e bllokut me Ervin Matë dhe dy shtetas të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim. “Këta shtetas mbrëmjen e […]