Monika Kryemadhi: Do më gjejnë të vdekur në shtëpi dhe do qelbem erë…

Monika Kryemadhi: Do më gjejnë të vdekur në shtëpi dhe do qelbem erë…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka habitur me deklaratën e bërë mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Java’ në RTSH. Teksa fliste për ndryshimin e sistemit dhe pamundësisë së njerëzve për të përballuar jetesën. Kryemadhi tregoi se tani e priste shoferi te dera dhe shkonte në shtëpi me makinë, por tregoi se kishte frikë se askush […]

Takimi i LSI në Gjirokastër, fjalët që Vangjel Tavo nuk guxoi t’i thoshte (VIDEO)

Takimi i LSI në Gjirokastër, fjalët që Vangjel Tavo nuk guxoi t’i thoshte (VIDEO)

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim sot me strukturat dhe simpatizantët e partisë së saj në qytetin e Gjirokastrës. Nëse i ndjek me vëmendje fjalimet dhe krejt takimin, lajmi nuk është ajo, as ligjërimi i saj i vakët pa karizëm e lidership dhe natyrisht as akuzat për keqqeverisjen e Edi Ramës që janë […]

Monika mbledh LSI Gjirokastër, jep ‘recetën’ për të përmbysur Ramën: Mjaftojnë 10 minuta në ditë… (VIDEO)

Monika mbledh LSI Gjirokastër, jep ‘recetën’ për të përmbysur Ramën: Mjaftojnë 10 minuta në ditë… (VIDEO)

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të dalin në protesta. Sipas saj studentët i dhanë një mësim politikës shqiptare dhe ka ardhur kohë të përmbyset ky regjim. Kryemadhi: Kjo protestë ishte e domosdoshme për të filluar shumë kohë më përpara. Studentët shqiptarë i dhanë një mësim politikës shqiptare, […]

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

PD Gjirokastër kërkon ‘tepsi’, Bejko thirrje për Zamira Ramin: Shkarko drejtorët e PS-së, emëro njerëzit tanë (VIDEO)

Partia Demokratike në Gjirokastër nuk ka më durim me Zamira Ramin dhe LSI-në. Sot kryetari Roland Bejko, i ka bërë thirrje publike kryebashkiakes, për të ndarë pushtetin në Bashkinë Gjirokastër. E thënë më thjeshtë, për të ndarë ‘tepsinë’ e pushtetit në nivel lokal. Zakonisht llogaritë apo pazaret për ndarje të pushtetit bëhen në mënyrë diskrete […]

Zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PD-së për Gjirokastrën

Zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PD-së për Gjirokastrën

Opozita e ka nisur me bojkot të Kuvendit sesionin e ri parlamentar. Parashikohet një vjeshtë e trazuar politikisht, me protesta dhe zhvillime të tjera që shtojnë tensionin deri në zgjedhjet lokale të vitit 2019, për të cilat natyrisht që po përgatitet edhe opozita. Ndonëse jemi ende shumë larg zyrtarizimit të kandidatëve, disa emra kanë nisur […]

Ka 10 arsye përse PD dhe LSI do të humbasin sërish në zgjedhje

Ka 10 arsye përse PD dhe LSI do të humbasin sërish në zgjedhje

Nga Zamira Çavo Nën presion interesash ose jo, aleanca PD-LSi nuk mund të jetë aleancë që do të funksionojë. Nuk bëj aspak Kasandrën, por me një vështrim empirik të realiteti cilido që largon nga sytë perden e militantit mund ta analizojë. 1- Partia demokratike gjatë gjithë përiudhës së saj opozitare nën drejtimin e Bashës, nuk […]