E vërteta e shkrimit të gazetës angleze për Gjirokastrën, Kumbaro: Nga inati aty do shkojmë, madje do rezervojmë shpejt se nuk gjen vende…

E vërteta e shkrimit të gazetës angleze për Gjirokastrën, Kumbaro: Nga inati aty do shkojmë, madje do rezervojmë shpejt se nuk gjen vende…

Ish-ministrja e Kulturës dhe deputetja e qarkut Gjirokastër, Mirela Kumbaro, ka reaguar pas shkrimit të botuar në gazetën The Independent për qytetin e gurtë. Shkrim i cili në fakt në masë nga mediat shqiptare, përfshi këtu edhe argjirolajm.net, u transmetua si denigrues për Gjirokastrën. Nga leximi i parë që i bëhej shkrimit, të linte të […]

Del në fushatë me Alma Hoxhën, Kumbaro rastis me ish studenten e saj që sot është mësuese në Përmet: Zemra mal, krenare për Savjolën

Del në fushatë me Alma Hoxhën, Kumbaro rastis me ish studenten e saj që sot është mësuese në Përmet: Zemra mal, krenare për Savjolën

Alma Hoxha vijon fushatën elektorale në fshatrat e Bashkisë Përmet. Me të është edhe ish-ministrja e Kulturës dhe deputetja, Mirela Kumbaro. Gjatë takimit në fshatin Rrapckë, Kumbaro ndeshet edhe me një ish studente të saj në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja në Tiranë.   “Zemra Mal. Quhet Savjola Selmani, ish studente e shkëlqyer e Frëngjishtes […]

PS feston 28 vjetorin në Përmet, Niko Shupuli iu vë flakën plehrave

PS feston 28 vjetorin në Përmet, Niko Shupuli iu vë flakën plehrave

Socialistët e Përmetit festuan dje 28 vjetorin e themelimit të partisë. Në eventin e organizuar me këtë rast ishin të pranishëm edhe ministri Bledi Çuçi e deputetja Mirela Kumbaro. Por teksa zhvillohej aktiviteti festiv në një restorant në periferi të Përmetit, ndodhi diçka e pazakontë. Në një fushë tej restorantit nisën të digjen pirgjet me […]

Fushata në Përmet, Kumbaro me Alma Hoxhën: Nga njëra derë në tjetrën për të trokitur në zemrat e njerëzve (FOTO)

Fushata në Përmet, Kumbaro me Alma Hoxhën: Nga njëra derë në tjetrën për të trokitur në zemrat e njerëzve (FOTO)

Alma Hoxha, kandidatja e Partisë Socialiste për Bashkinë Përmet, ka nisur takimet në terren. Bashkë me të është edhe ish-ministrja e Kulturës, njëherazi deputetja e qarkut, Mirela Kumbaro. “Nga njera dere ne tjetren per te trokitur ne zemrat e njerezve, #meAlmaHoxhen, kryetaren e ardhshme te Bashkise #Permet, ne njesine administrative Piskove”, shkruan Kumbaro teksa publikon […]

Zamira Ramin s’e mbajnë nervat, i përgjigjet ashpër Mirela Kumbaros: Njeri me fiksime, po luan pingpong. Ne thjesht bëmë njoftimin, nuk i ndalojmë dot makinat në kalldrëmet e reja

Zamira Ramin s’e mbajnë nervat, i përgjigjet ashpër Mirela Kumbaros: Njeri me fiksime, po luan pingpong. Ne thjesht bëmë njoftimin, nuk i ndalojmë dot makinat në kalldrëmet e reja

Pak pasi ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro i bëri thirrje Bashkisë Gjirokastër, për të penguar qarkullimin e mjeteve të tonazhit të rëndë në zonën e pazarit, në mënyrë që të mos dëmtohen kalldrëmet e restauruara, ka reaguar bashkia përmes një deklarate. Dukshëm është një deklaratë me tona të larta dhe me nervozizëm brenda, ndonëse Kumbaro […]

Mirela Kumbaro tregon pse PS nuk e ka ende kandidatin për Gjirokastrën (VIDEO)

Mirela Kumbaro tregon pse PS nuk e ka ende kandidatin për Gjirokastrën (VIDEO)

Gjatë një interviste në A2 Cnn, Mirela Kumbaro është pyetur edhe për kandidatin e Partisë Socialiste në Bashkinë Gjirokastër. Ndonëse gazetarja kërkoi emra, Kumbaro nuk dha një përgjigje konkrete. “Bëni durim sepse jemi ende në fazë diskutimi të të gjithë procesit. Rëndësi ka që kemi kandidatë të mirë. Kështu që e vetmja vështirësi është vështirësia […]

Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

PS është përfshirë në ethet e brendshme për zgjedhjet e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale të qershorit. Gjatë një interviste për ‘Gazetën Shqiptare’, ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është pyetur në cilësinë e deputetes së qarkut, nëse i ka tashmë PS-ja kandidatët për Bashkinë Gjirokastër dhe Bashkinë Përmet. Ja si përgjigjet ajo […]

Mirela Kumbaro nis fushatën në Përmet. Cili është kandidati i PS-së përballë Niko Shupulit? (FOTO)

Mirela Kumbaro nis fushatën në Përmet. Cili është kandidati i PS-së përballë Niko Shupulit? (FOTO)

Pak javë pasi la postin e Ministrit të Kulturës, Mirela Kumbaro ka nisur angazhimin për fushatën elektorale në qarkun Gjirokastër. Fundjavën që shkoi ajo ka zhvilluar takime në disa fshatra të Përmetit. “Fundjava në Petran, Kaludh, në #Përmet🌹 me strukturat e Partisë Socialiste të Përmetit, por edhe me pergjegjës të shërbimeve rajonale për t’u përgjigjur […]

Mes librave dhe fëmijëve, shihni çfarë bën Mirela Kumbaro tani që nuk është më ministre e Kulturës (FOTO)

Mes librave dhe fëmijëve, shihni çfarë bën Mirela Kumbaro tani që nuk është më ministre e Kulturës (FOTO)

Rreth një muaj pasi la postin e Ministrit të Kulturës, Mirela Kumbaro i është rikthyer më intensivisht pasionit të saj më të madh; librit. Të shtunën ajo ishte në Bibliotekën ‘Hamit Beqaj’ në Njësinë Nr.8 në Tiranë, ku zgjodhi të lexonte libra për fëmijët. “Eh pra, të mirë nuk janë gjithmonë ata që ne i […]