Ngjarje e rëndë në Mamaliaj, gjendet i vetëvarur një burrë

Ngjarje e rëndë në Mamaliaj, gjendet i vetëvarur një burrë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Anëvjosë në Memalial. Policia e Gjiokastrës informon se është gjetur nga familjarët i vetvarur në afërsi të banesës shtetasi K.Sh., rreth 75 vjec. Nga këqyrja fillestare e trupit nuk ka shenja dhune. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Trupi […]

VIDEO/ I zhdukuri nga Tepelena, nëna me lot në sy rrëfen momentin e fundit me djalin: Më tha se do shkonte në….

VIDEO/ I zhdukuri nga Tepelena, nëna me lot në sy rrëfen momentin e fundit me djalin: Më tha se do shkonte në….

Vijon prej më shumë se një javë të jetë i zhdukur 30-vjeçari Sokol Rama nga fshati Mamaj i Tepelenës. Prindërit e tij kanë folur për Televizionin Gjirokastra, duke rrëfyer edhe momentet e fundit të ndarjes me djalin. Sipas nënës së tij, Velide Rama, i biri i kishte thënë se do të shkonte në Përmet të […]

Çfarë po ndodh me policinë në Gjirokastër? 4 grabitje brenda 2 ditësh, asnjë i arrestuar

Çfarë po ndodh me policinë në Gjirokastër? 4 grabitje brenda 2 ditësh, asnjë i arrestuar

Dhunimi dhe grabitja e kambistit Mustafa Mustafai dhe bashkëshortes së tij Thëllëza në qytetin e Memaliajt mbrëmjen e sotme, është seria e fundit e katër ngjarjeve të tjera kriminale që kanë ndodhur brenda dy ditëve të fundit. Kujtojmë se më datë 20 janar, në Tepelenë, persona të maskuar grabitën tre biznese: Supermarket ‘ZENELI’, dyqan bulmeti […]

Memaliaj, zbulohet çfarë i ndodhi kambistit pak para ngjarjes (FOTO)

Memaliaj, zbulohet çfarë i ndodhi kambistit pak para ngjarjes (FOTO)

Të tjera detaje zbulohen për grabitjen me dhunë të dy të moshuarve në qytetin e Memaliajt. Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me qytën e pistoletës në dyqanin e tyre 71-vjecarin që punonte si kambist Mustafa Mustafai si dhe bashkëshorten e tij Thëllëze Mustafai duke u shkaktuar plagë të rënda në kokë. Autorët mësohet se […]

Sherr në Memaliaj, rrihet me sende të forta një person

Sherr në Memaliaj, rrihet me sende të forta një person

Një sherr i dhunshëm ka ndodhur në Memaliaj. Policia thotë se ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë e Gjirokastrës për shtetasin N. Z., vjeç 54, banues në fshatin Qesarat, Memaliaj,  pasi në fshatin Qesarat, ky person ka goditur me mjete të forta, shtetasin S. Ç., vjeç 49, banues në fshatin Koshtan, Memaliaj. Motivet e sherrit […]

Vidhet një shtëpi në Memaliaj

Vidhet një shtëpi në Memaliaj

Një shtëpi është vjedhur në Memaliaj. Ngjarja ndodhi dy netë më parë. Policia thotë se banesa ishte e shtetasit SH.S, 57 vjeç. Nuk bëhet me dije se çfarë është vjedhur konkretisht dhe sa është vlera e dëmit. Ndërkohë policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.  ©ArgjiroLajm.net 

Memaliaj, kapet një person i shpallur në kërkim

Memaliaj, kapet një person i shpallur në kërkim

Policia e Tepelenës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim. Ai është 50-vjeçari D.C, banues në fshatin Leshnje të Memaliajt. Ndaj tij rëndojnë dy akuza penale; Moskallëzim krimi, kultivim i bimëve narkotike.  Dosja është depozituar në Prokurorinë e Gjirokastrës. ©ArgjiroLajm.net 

Memaliaj, shkarkohet kryetarja e PS-së. Një bankier si kandidat për kryetar bashkie?

Memaliaj, shkarkohet kryetarja e PS-së. Një bankier si kandidat për kryetar bashkie?

Kryetarja e Partisë Socialiste në Memaliaj, Rajmonda Harrizi është shkarkuar nga detyra. Shkak është bërë performanca e saj e ulët, në drejtim të anëtarësimeve të reja në parti, por edhe raportet me strukturat lokale të PS-së. Pritet që në vend të saj të zgjidhet një tjetër person. Sa i përket kandidatit të socialistëve për Bashkinë […]