Ndërtimi i Lungomares, shembet lokali i njohur në jug

Ndërtimi i Lungomares, shembet lokali i njohur në jug

Ditën e sotme IKMT vijuar me shembjen e 60 objekteve në aksin Vlorë Orikum si pjesë e projektit të qeverisë për zgjatjen e bulevardit Lungomare në Vlorë. Mësohet se sot fadromat kanë shembur një nga lokalet më të frekuentuara “Summer Depo”. Shembja ka nisur në orët e paradites ndërsa nga pronarët nuk ka pasur asnjë […]

Kompania me vlerën më të lartë fiton tenderin për Lungomaren e Sarandës

Kompania me vlerën më të lartë fiton tenderin për Lungomaren e Sarandës

Kompania Fusha shpk ka fituar tenderin me vlerë 4,7 milionë euro për rivitalizimin e shëtitores Naim Frashëri, buzë detit në Sarandë. Fusha shpk u shpall fituese e tenderit ndërkombëtar zhvilluar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH), megjithëse oferta e saj ishte më e lartë se ato të kompanive të tjera pjesëmarrëse në tender. FSHZH publikoi […]

Rama jep lajmin e mirë për Sarandën, në shtator nis ndërtimi i Lungomares (FOTO)

Rama jep lajmin e mirë për Sarandën, në shtator nis ndërtimi i Lungomares (FOTO)

Kryeministri Edi Rama deklaron se në shtator do të nisë puna për një tjetër lungomare. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, do të ketë një vijë bregdetare ashtu si Vlora. Kryeministri thotë se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora. “Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në […]