Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Gazetari zbulon gruan që do të drejtojë PD-në. Berisha përgatit largimin e Lulzim Bashës (FOTO)

Real Story që drejtohet nga Sokol Balla ka publikuar një artikull me titull “PD i duhet të presë (sa të lindë Jorida)” ku projekton pikërisht zonjën Tabaku në krye të Partisë Demokratike. Sipas tij, ky është emri që ka në kokë Berisha dhe PD duhet të presë një muaj, referuar kështu faktit që demokratja është […]

Deputeti i PD ‘shpërthen’ ashpër kundër Bashës: Luli është gënjeshtar, nuk di çfarë është PD-ja. Nga kamarier u bë miliarder nga Berisha!

Deputeti i PD ‘shpërthen’ ashpër kundër Bashës: Luli është gënjeshtar, nuk di çfarë është PD-ja. Nga kamarier u bë miliarder nga Berisha!

Lefter Maliqi është një ndër personazhet e momentit pasi ka marrë shumë vëmendje pas vendimit për të pranuar mandatin e deputetit. Ai do të hyjë në Kuvend si “tradhtar” i PD-së dhe eksponent i “opozitës së re” për PS, por këto interpretime duket se nuk e shqetësojnë Maliqin. Ai ka folur në “Ora News” për […]

Basha në Gjirokastër, fotot që (s)keni parë

Basha në Gjirokastër, fotot që (s)keni parë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e djeshme në Gjirokastër. Gjatë takimeve me qytetarët gjirokastritë Basha ka theksuar se sistemi i tanishëm do të rrëzohet me çdo kusht. “Sot dua t’ ju them qartë dhe prerë! Ky sistem duhet përmbysur me çdo kusht e me çdo çmim. Pa përmbysur këtë sistem, vendi nuk ka […]

Basha lë jashtë kandidaturave për sekretariatet ish-kryetarin e PD Gjirokastër

Basha lë jashtë kandidaturave për sekretariatet ish-kryetarin e PD Gjirokastër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, theu traditën duke mos lënë asnjë surprizë për Këshillin Kombëtar të PD që do të mblidhet nesër. Në një dalje për mediat, Basha bëri publike kandidaturat që do t’i propozojë nesër Këshillit Kombëtar për zgjedhjen e Kryesisë së PD, zgjedhjen e sekretariatit ezekutiv dhe funksional. Mes 49 emrave është edhe […]

SMS-ja e Ramës dhe darka me Bashën, në politikën shqiptare janë të gjithë njësoj

SMS-ja e Ramës dhe darka me Bashën, në politikën shqiptare janë të gjithë njësoj

Lajmi më interesant i ditëve të fundit duket se ka qenë propozimi i emrit të ish-ministrit të Financave, Ridvan Bode për të qenë pjesë e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Lëvizja duket interesante, pasi ai është propozuar nga kryeministri Edi Rama. Sipas kryeministrit, zgjedhja e Ridvan Bodes është vijimi i një tradite i mbajtjes […]

Nis lëvizja për largimin e Bashës nga PD-ja

Nis lëvizja për largimin e Bashës nga PD-ja

Lëvizja kundër Lulzim Bashës në PD do të nisë nga Kukësi. Ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi, i bërë i njohur pas një fjalimi të mbajtur në Pallatin e Kongreseve ku adresoi kritika të ashpra ndaj Lulzim Bashës, ka njoftuar lëvizje për largimin e kryedemokratit Lulzim Basha. “Prezantohet ne Kukes: “Axhenda Patriotike Anitiestabilishment dhe […]

‘Njëherë ti në pushtet dhe njëherë unë’, Rama zbardh kërkesën që i bëri Basha

‘Njëherë ti në pushtet dhe njëherë unë’, Rama zbardh kërkesën që i bëri Basha

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka treguar një fragment nga kontakti që ka pasur me liderin e opozitës Lulzim Basha. Sipas shefit të qeverisë, Basha i ka kërkuar dakortësinë për marrjen e pushtetit në tavolinë duke anashkaluar procesin zgjedhor. Duke folur lidhur me akuzat e opozitës, Rama tha se […]

Oligarkët dhe bizneset e kunatit/ Kreu i PD Gjirokastër ka një sugjerim për Bashën: Bëji denoncim deputetit Ervin Bushati

Oligarkët dhe bizneset e kunatit/ Kreu i PD Gjirokastër ka një sugjerim për Bashën: Bëji denoncim deputetit Ervin Bushati

Nga Roland Bejko/ Kreu i PD Gjirokaster BANALIZIMI I SË KEQES ! Po ndiqja një intervistë të deputetit socialist Ervin Bushati te Fax News ku akuzonte kryetarin e opozitës z. Basha se nëpërmjet platformës antimafja po ju vë gjoba Oligarkëve në favor të bizneseve të kunatit të tij z. Isufi. Nëse zotria ka prova për […]

Qarkullojnë miliarda lekë, PS tregon 6 kompanitë e kunatit të Lulzim Bashës

Qarkullojnë miliarda lekë, PS tregon 6 kompanitë e kunatit të Lulzim Bashës

Një ditë pasi opozita denoncoi publikisht me emra kompanitë dhe biznesmenët që sipas saj kanë përfituar në mënyrë abuzive para nga qeveria, mazhoranca ka nisur sulmet ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Deputetja socialiste Klotilda Bushka Ferhati, përmes një deklarate të lexuar, jo nga selia e PS-së, por nga Kryesia e Kuvendit, i ka numëruar […]