La Gjirokastrën për Kukësin, ja si e justifikon Vasil Shkurtaj faktin që ka shënuar më pak gola

La Gjirokastrën për Kukësin, ja si e justifikon Vasil Shkurtaj faktin që ka shënuar më pak gola

Në merkaton dimërore u transferua nga Luftëtari te Kukësi, duke hedhur hapin e madh në karrierë. Vasil Shkurtaj, megjithatë, mund të kishte dhënë më shumë nga sa pritej. Vetëm 4 gola në 11 ndeshje kampionati. Në Gjirokastër, Shkurtaj e mbylli me 7 gola aventurën, në gjysmën e kampionatit. Sigurisht, në pesë ndeshjet e mbetura, i […]

Fitorja në Laç, Aleksi i thur lavde trajnerit Ahmataj: Ai ka futur një frymë të re, Kastrioti ishte vetëm një ditë e keqe

Fitorja në Laç, Aleksi i thur lavde trajnerit Ahmataj: Ai ka futur një frymë të re, Kastrioti ishte vetëm një ditë e keqe

Albano Aleksi ishte një nga më të mirët për Luftëtarin në ndeshjen me Laçin, jo vetëm për golin e dytë që shënoi, por edhe për ritmin e lojës. Trajneri Julian Ahmataj e kishte vendosur në një pozicion të ri, më përpara në mesfushë dhe jo në rolin e shkatërruesit. Pas ndeshjes, futbollisti i Luftëtarit tha […]

Luftëtari kërkon në Gjirokastër një futbollist nga kampionati grek, por…

Luftëtari kërkon në Gjirokastër një futbollist nga kampionati grek, por…

Luftëtari po vazhdon me merkaton, pavarësisht se trajneri Gentian Mezani deklaroi hapur se ekipi deri tani është dobësuar më shumë se sa është përforcuar. Drejtuesit janë munduar të punojnë, por vështirësitë ekonomike kanë ndikuar në përzgjedhjen e lojtarëve. Telesport mëson se një nga futbollistët që ishte në radarin e gjirokastritëve është sulmuesi Andrea Mezini. Ky […]

Luftëtari poshtërohet në Gjirokastër, mundet 5 me 1 nga Kastrioti. Kriza vazhdon

Luftëtari poshtërohet në Gjirokastër, mundet 5 me 1 nga Kastrioti. Kriza vazhdon

Që luftëtari ishte dobësuar pas largimit të Rrocës, Shkurtajt dhe Mirasavljev, nuk kishte diskutim, por që të poshtërohej në këtë mënyrë nga Kastrioti i vendit të fundit, nuk pritej. Plot pesë gola kanë shënuar krutanët në portën e Ruçit, 3 nga të cilët në 6 minutat e fundit të ndeshjes. Situata është dramatike për gjirokastritët, që […]

Pllakos heshtja në Gjirokastër, te Luftëtari kyçin gojën për skandalin e ndeshjeve

Pllakos heshtja në Gjirokastër, te Luftëtari kyçin gojën për skandalin e ndeshjeve

Një ditë më parë u konfirmua zyrtarisht se klubi i futbollit Luftëtari është nën hetim nga UEFA për trukim ndeshjesh. Shkresa kofidenciale u zbulua në emisionin ‘Procesi Sportiv’. Ndërkohë ajo që bën përshtypje është se deri më tani, nuk ka një reagim nga klubi. Te Luftëtari ka pllakosur heshtja. Nuk flet as Gole Tavo, as […]

Gropa financiare te Luftëtari dhe këshilltarët me një dorë në bakllava e tjetrën në kadaif

Gropa financiare te Luftëtari dhe këshilltarët me një dorë në bakllava e tjetrën në kadaif

Në mbledhjen e fundit të Këshillit Bashkiak Gjirokastër për këtë vit, është zhvilluar një debat për buxhetin që Bashkia Gjirokastër i jep klubit të futbollit Luftëtari. Janë rreth 230 milionë lekë të vjetra çdo vit, për të cilat këshilltarët kërkojnë transparencë. Por ajo që u vu re ndër të tjera në dabatin e sotëm, ishte […]

1 2 3 5