Luftëtari në krizë/ Dalipi akuza për drejtuesit: Më ndërhynin në punë, le të marrin dikë që ua pranon. Më vjen keq për Gjirokastrën

Luftëtari në krizë/ Dalipi akuza për drejtuesit: Më ndërhynin në punë, le të marrin dikë që ua pranon. Më vjen keq për Gjirokastrën

Largimi i Klevis Dalipit nga drejtimi i Luftëtarit vetëm 2 ditë para fillimit të kampionatit për skuadrën gjirokastrite ka qenë si një rrufe në qiell të pastër në qytetin jugor. Në stolin e skuadrës është emëruar Klodian Duro, i cili mbante rolin e drejtorit sportiv në këtë periudhë dhe Dalipi është larguar duke kritikuar pikërisht […]

Qesharake/ Administratori i Luftëtarit zbulon pse u largua Dalipi nga Gjirokastra: Nuk donte t’i tatohej paga…

Qesharake/ Administratori i Luftëtarit zbulon pse u largua Dalipi nga Gjirokastra: Nuk donte t’i tatohej paga…

Administratori i Klubit Luftëtari, Artan Laze ka zbuluar arsyen e “divorcit” mes skuadrës gjirokastrite dhe trajnerit, Klevis Dalipi. Në një deklaratë të gjatë për shtyp, Laze ka zbuluar se shkak i kësaj ndarje është bërë një kusht i vendosur nga ana e teknikut. Sipas tij, Dalipi kërkoi që të mos tatohet mbi pagën që do […]

Gjirokastër, priten dy futbollistë të rinj tek Luftëtari

Gjirokastër, priten dy futbollistë të rinj tek Luftëtari

Luftëtari është në organizim e sipër si skuadër, ndërsa trajneri Dalipi do të ketë gati edhe mbrojtësin shkodran Armenis Kukaj që rikthehet pas një problemi shëndetësore. Mbrojtësi që provoi të luante edhe si titullar në sezonin e shkuar pritet që të jetë një forcë më shumë në 11-shen bluzi.  Ndërkohë, drejtuesit e skuadrës gjirokastrite kanë […]

Flet ish-drejtori sportiv i Luftëtarit: Largimi i Gole Tavos është pozitiv. Ka futbollistë që s’kanë marrë rrogat

Flet ish-drejtori sportiv i Luftëtarit: Largimi i Gole Tavos është pozitiv. Ka futbollistë që s’kanë marrë rrogat

Luftëtari është një krizë të thellë. Pa futbollistë, pa trajner dhe me presidentin Gole Tavo të dorëhequr duke i lënë klubit një mal me borxhe. Askush nuk di të thotë se si do të shkojë kjo situatë ndërsa presioni po rritet edhe nga FSHF për shkak të afateve për t’u regjistruar për sezonin e ri […]

Thellohet skandali në Gjirokastër, Zamira Rami i jep 57 milionë lekë Gole Tavos përpara se të largohej (Dokumenti)

Thellohet skandali në Gjirokastër, Zamira Rami i jep 57 milionë lekë Gole Tavos përpara se të largohej (Dokumenti)

Gole Tavo ka marrë para nga Bashkia Gjirokastër deri ditët e fundit përpara se të dorëhiqej si president i klubit. Burime të Argjirolajm.net thonë se nga arka e Bashkisë, me firmë të Zamira Ramit, i kanë kaluar në llogari të klubit rreth 80 milionë lekë të vjetra. Por deri më tani të konfirmuara nga Thesari […]

Kapitullimi që Gole Tavo i bëri Luftëtarit, Flamur Golemi duhet të kërkojë auditim përpara se të veprojë

Kapitullimi që Gole Tavo i bëri Luftëtarit, Flamur Golemi duhet të kërkojë auditim përpara se të veprojë

Grupi i tifozëve ‘Shqiponjat Bluzi’ të Luftëtarit i kishin bërë sot një letër të hapur kryebashkiakut të ardhshëm të Gjirokastrës, Flamur Golemi, ku i kërkonin ndërhyrjen për të shpëtuar klubin. Kërkesa e tyre është legjitime dhe plotësisht e mirëkuptueshme, aq më tepër kur Luftëtari rrezikon të mos regjistrohet në Superiore për shkak të borxheve mal […]

Mesfushori largohet nga Llapi për te… Luftëtari!

Mesfushori largohet nga Llapi për te… Luftëtari!

Afro një muaj më parë u bë pjesë e skuadrës së Llapit, e madje drejtuesit e kësaj skuadra e prezantuan edhe si një afrim cilësor. Por. Klodian Nuri, mesfushori ofensiv nga kryeqyteti që sezonin e shkuar e pati mbyllur me Elbasanin duket se nuk e ka shtyrë gjatë në Kosovë.  Klubi i Llapit pak më […]

La Gjirokastrën për Kukësin, ja si e justifikon Vasil Shkurtaj faktin që ka shënuar më pak gola

La Gjirokastrën për Kukësin, ja si e justifikon Vasil Shkurtaj faktin që ka shënuar më pak gola

Në merkaton dimërore u transferua nga Luftëtari te Kukësi, duke hedhur hapin e madh në karrierë. Vasil Shkurtaj, megjithatë, mund të kishte dhënë më shumë nga sa pritej. Vetëm 4 gola në 11 ndeshje kampionati. Në Gjirokastër, Shkurtaj e mbylli me 7 gola aventurën, në gjysmën e kampionatit. Sigurisht, në pesë ndeshjet e mbetura, i […]

Fitorja në Laç, Aleksi i thur lavde trajnerit Ahmataj: Ai ka futur një frymë të re, Kastrioti ishte vetëm një ditë e keqe

Fitorja në Laç, Aleksi i thur lavde trajnerit Ahmataj: Ai ka futur një frymë të re, Kastrioti ishte vetëm një ditë e keqe

Albano Aleksi ishte një nga më të mirët për Luftëtarin në ndeshjen me Laçin, jo vetëm për golin e dytë që shënoi, por edhe për ritmin e lojës. Trajneri Julian Ahmataj e kishte vendosur në një pozicion të ri, më përpara në mesfushë dhe jo në rolin e shkatërruesit. Pas ndeshjes, futbollisti i Luftëtarit tha […]

Luftëtari kërkon në Gjirokastër një futbollist nga kampionati grek, por…

Luftëtari kërkon në Gjirokastër një futbollist nga kampionati grek, por…

Luftëtari po vazhdon me merkaton, pavarësisht se trajneri Gentian Mezani deklaroi hapur se ekipi deri tani është dobësuar më shumë se sa është përforcuar. Drejtuesit janë munduar të punojnë, por vështirësitë ekonomike kanë ndikuar në përzgjedhjen e lojtarëve. Telesport mëson se një nga futbollistët që ishte në radarin e gjirokastritëve është sulmuesi Andrea Mezini. Ky […]

1 2 3 6