Humbja në Gjirokastër përballë Kastriotit, ja çfarë thotë kapiteni i Luftëtarit për dështimin e radhës

Humbja në Gjirokastër përballë Kastriotit, ja çfarë thotë kapiteni i Luftëtarit për dështimin e radhës

Për tretin sezon radhazi Luftëtari e nisi kampionatin me humbje dhe për të tretën herë radhazi ndëshkohet me penallti. Para dy vitesh humbiste në shtesë me Partizanin me penallti, vjet humbiste në Durrës dhe sërish penallti kundër dhe dje një tjetër humbje në premierë, po me penallti.  Gjithsesi, nuk është se në kampin gjirokastrit duan […]

Dështimi në ndeshjen e parë të kampionatit, tifozeria braktis Luftëtarin, duartrokitje për ekipin e Kastriotit

Dështimi në ndeshjen e parë të kampionatit, tifozeria braktis Luftëtarin, duartrokitje për ekipin e Kastriotit

Luftëtari duhet të fillojë të shqetësohet, pasi me sa duket ka humbur mbështetjen e tifozerisë së saj, Gjatë gjithë ndeshjes së sotme, vendasit janë kontestuar nga publiku vendas, duke filluar nga individë të veçantë e për të vazhduar me trajnerin, sidomos kur ky i fundit zëvendësoi Xheksonin.  Tifozëve nuk u pëlqeu Luftëtari që shihnin në […]

Dështimi në shtëpi me Kastriotin, ja si e justifikon humbjen trajneri i Luftëtarit: Ata vetëm parkuan autobusin…

Dështimi në shtëpi me Kastriotin, ja si e justifikon humbjen trajneri i Luftëtarit: Ata vetëm parkuan autobusin…

Trajneri i Luftëtarit, Milosh Koshtiç, ka deklaruar se nuk e priste një humbje të tillë dhe se skuadra e tij nuk e meritonte këtë disfatë. Në fjalët për “SuperSport”, ai deklaroi se ekipi i tij kishte luajtur më mirë se krutanët, të cilët i akuzoi për ‘parkim autobusi”.  Për humbjen e sotme “Rezultati nuk është […]

Luftëtari s’e ka marrë veten nga dështimi në Europë, humbet edhe ndeshjen në Gjirokastër me Kastriotin

Luftëtari s’e ka marrë veten nga dështimi në Europë, humbet edhe ndeshjen në Gjirokastër me Kastriotin

Ndeshja e dytë e javës së parë mes Luftëtarit dhe Kastrioti e luajtur në Gjirokastër, ka përfunduar me surprizë, duke qenë se krutanët kanë fituar me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar goli i shënuar nga Mziu me anë të një penallti, për t’i dhënë fitoren e parë skuadrës së drejtuar nga Elvis Plori. Luftëtari ka dominuar pjesën […]

Luftëtari i sezonit të ri/ Kopje e shëmtuar e ndeshjeve të Europës apo histori suksesi si me Hasan Likën?

Luftëtari i sezonit të ri/ Kopje e shëmtuar e ndeshjeve të Europës apo histori suksesi si me Hasan Likën?

Pjesëmarrja e parë historike në Europë ka ngjallur oreksin e klubit të Luftëtarit për të qenë përsëri pjesë e futbollit të rëndësishëm, edhe pse aventura e parë përfundoi mes telashesh dhe akuzash të rënda. Por nuk do të jetë e thjeshtë, ndonëse është ruajtur pjesa më e madhe e grupit që arriti të këtë objektiv […]

Sot ndeshja e parë në Gjirokastër, Luftëtari pret Kastriotin

Sot ndeshja e parë në Gjirokastër, Luftëtari pret Kastriotin

Luftëtari e nis kampionatin në shtëpi ditën e sotme, teksa pret skuadrën e Kastriotit. Për trajnerin Millosh Kostiç nuk do të jetë në dispozicion mbrojtësi Ivan Jakovljeviç, i cili ende nuk është gati për të luajtur pas operimit. Veç tij, edhe Eduart Rroca nuk do të mund të japë kontributin e tij ndaj krutanëve. Mesfushori […]