Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ka debatuar sot në Dropull me kryetarin e kësaj KZAZ-je, Kosta Garo. Tavo i ka kërkuar atij të lirojnë ambientet pasi janë në shkelje të ligjit. Ish-deputeti e mbështet këtë argument në vendimin e Ilir Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërkohë që kryetari i KZAZ-së i ka […]

E habitshme/ Deputetja e LSI në Gjirokastër voton pro rezolutës për shkarkimin e Ilir Metës

E habitshme/ Deputetja e LSI në Gjirokastër voton pro rezolutës për shkarkimin e Ilir Metës

Janë 25 deputetë të opozitës së re në Parlament që sot bashkuan votat me mazhorancën për të miratuar rezolutën që dënon vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Ky votim tregon se dy grupet parlamentare të formuara nga deputetët e hyrë nga listat e PD dhe LSI […]

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Janë deputetet e reja të opozitës së re që kanë tërhequr vëmendjen gjatë seancës plenare të enjtën. Ediola Braha, e cila vjen nga lista e deputetëve të LSI në Gjirokastër, kishte veshur një fustan gurkali të ngjitur pas trupit dhe me një çantë shumë elegante me xixa. Kjo natyrisht që nuk mund t’i shpëtonte syrit të […]

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Edhe pse opozita ka deklaruar deri më tani se nuk do të futet në zgjedhjet lokale dhe se s’ka zyrtarizuar asnjë kandidat, në terren gjërat janë ndryshe. Të paktën në Bashkinë Libohovë duket se PD-ja do të kandidojë Adil Xhelilin. Përmes një reagimi në Facebook, ai është vetëshpallur kandidat fill pas përfundimit të një sondazhi tek […]

Aktivisti nga Gjirokastra, dikur pjesë e LSI-së, denoncon Ramën dhe Veliajn: Kanë përdorur foton e djalit tim për fushatë

Aktivisti nga Gjirokastra, dikur pjesë e LSI-së, denoncon Ramën dhe Veliajn: Kanë përdorur foton e djalit tim për fushatë

Aktivisti i shoqërisë civile, Besian Pesha, i cili deri para disa vitesh ka qenë pjesë strukturave të LSI-së dhe drejtor i AKBN-së, ka denoncuar një ngjarje sipas tij skandaloze. Atij i kanë publikuar doton e djalit të mitur në takimin për fushatën elektorale të PS-së. Ai thotë se do ti drejtohet gjykatës, ndërsa hedh akuza të […]

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Ediola Braha është deputetja më e re e qarkut Gjirokastër. Ajo bëri betimin të mërkurën në Kuvend pasi mori mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Por që prej të mërkurës e deri më tani, ka një gjë që të bën përshtypje. Ediola Braha s’ka bërë ende asnjë deklaratë për të shpjeguar vendimin e saj. Ajo […]

Llambi apo Harallambi? Tavo sqaron gjoja ngatërresen me emrin e babait dhe akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri

Llambi apo Harallambi? Tavo sqaron gjoja ngatërresen me emrin e babait dhe akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri

Deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ndonëse ka firmosur dorëheqjen nga mandati, mbetet sërish deputet. Tavo ka ngatërruar emrin e babait, ndërsa akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri. Ai shprehet se është një lapsus pasi i ati emrin e ka Harallamb, por në pasaportë e ka të shkruar Llambi Duke folur për mediat nga Këlcyra, Tavo tha se […]