Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Janë deputetet e reja të opozitës së re që kanë tërhequr vëmendjen gjatë seancës plenare të enjtën. Ediola Braha, e cila vjen nga lista e deputetëve të LSI në Gjirokastër, kishte veshur një fustan gurkali të ngjitur pas trupit dhe me një çantë shumë elegante me xixa. Kjo natyrisht që nuk mund t’i shpëtonte syrit të […]

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Edhe pse opozita ka deklaruar deri më tani se nuk do të futet në zgjedhjet lokale dhe se s’ka zyrtarizuar asnjë kandidat, në terren gjërat janë ndryshe. Të paktën në Bashkinë Libohovë duket se PD-ja do të kandidojë Adil Xhelilin. Përmes një reagimi në Facebook, ai është vetëshpallur kandidat fill pas përfundimit të një sondazhi tek […]

Aktivisti nga Gjirokastra, dikur pjesë e LSI-së, denoncon Ramën dhe Veliajn: Kanë përdorur foton e djalit tim për fushatë

Aktivisti nga Gjirokastra, dikur pjesë e LSI-së, denoncon Ramën dhe Veliajn: Kanë përdorur foton e djalit tim për fushatë

Aktivisti i shoqërisë civile, Besian Pesha, i cili deri para disa vitesh ka qenë pjesë strukturave të LSI-së dhe drejtor i AKBN-së, ka denoncuar një ngjarje sipas tij skandaloze. Atij i kanë publikuar doton e djalit të mitur në takimin për fushatën elektorale të PS-së. Ai thotë se do ti drejtohet gjykatës, ndërsa hedh akuza të […]

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Deputetja më e re e Gjirokastrës, pse hesht Ediola Braha?

Ediola Braha është deputetja më e re e qarkut Gjirokastër. Ajo bëri betimin të mërkurën në Kuvend pasi mori mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Por që prej të mërkurës e deri më tani, ka një gjë që të bën përshtypje. Ediola Braha s’ka bërë ende asnjë deklaratë për të shpjeguar vendimin e saj. Ajo […]

Llambi apo Harallambi? Tavo sqaron gjoja ngatërresen me emrin e babait dhe akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri

Llambi apo Harallambi? Tavo sqaron gjoja ngatërresen me emrin e babait dhe akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri

Deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ndonëse ka firmosur dorëheqjen nga mandati, mbetet sërish deputet. Tavo ka ngatërruar emrin e babait, ndërsa akuzon Kuvendin për papërgjegjshmëri. Ai shprehet se është një lapsus pasi i ati emrin e ka Harallamb, por në pasaportë e ka të shkruar Llambi Duke folur për mediat nga Këlcyra, Tavo tha se […]

Lista e Gjirokastrës/ Një arsye përse Vangjel Tavo duhet të mos flasë për vendimin e Ediola Brahës

Lista e Gjirokastrës/ Një arsye përse Vangjel Tavo duhet të mos flasë për vendimin e Ediola Brahës

Ediola Braha theu vendimin e LSI-së për të mos e pranuar mandatin e deputetit. Javën e ardhshme ajo pritet të bëjë betimin në Kuvend, duke marrë kështu mandatin e lënë në qarkun Gjirokastër nga Vangjel Tavo. Natyrisht që presioni ndaj saj ka qenë i madh, si nga Vangjel Tavo ashtu edhe nga Monika Kryemadhi. Por […]

Takimi i LSI në Gjirokastër, fjalët që Vangjel Tavo nuk guxoi t’i thoshte (VIDEO)

Takimi i LSI në Gjirokastër, fjalët që Vangjel Tavo nuk guxoi t’i thoshte (VIDEO)

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim sot me strukturat dhe simpatizantët e partisë së saj në qytetin e Gjirokastrës. Nëse i ndjek me vëmendje fjalimet dhe krejt takimin, lajmi nuk është ajo, as ligjërimi i saj i vakët pa karizëm e lidership dhe natyrisht as akuzat për keqqeverisjen e Edi Ramës që janë […]

Zbulohet kandidati i LSI-së për Bashkinë Përmet

Zbulohet kandidati i LSI-së për Bashkinë Përmet

Këngëtari kontrovers Kastro Zizo ka shpallur ambicjen e tij për të kandiduar në zgjedhjet lokale të vitit 2019. Duke folur në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Tv Klan, ai tha se ka zgjedhur Bashkinë Përmet. Edhe pse nuk është zyrtare ende, ai la të kuptohej se do të kandidojë me LSI-në. Për këtë do të […]

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Gjirokastër, kryetari i PD-së falenderon gazetarët e palodhur të portalit të tij dhe sulmon socialistët: Ata janë hipokritë, shohin vetëm interesin personal

Nga Roland Bejko/ Kryetari i PD Gjirokaster LSI dhe PS duhet ta ndajnë mendjen, do jenë në opozitë apo në pushtet me njëri tjetrin në Bashkinë Gjirokastër? Falenderoj portalin Jugunews.net për transmetimin direkt që i bëri sot mbledhjes së këshillit bashkiak Gjirokastër. Transparenca në institucionet vendimarrëse nuk është vetëm detyrim ligjor, por edhe detyrim moral. […]