Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

PS është përfshirë në ethet e brendshme për zgjedhjet e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale të qershorit. Gjatë një interviste për ‘Gazetën Shqiptare’, ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është pyetur në cilësinë e deputetes së qarkut, nëse i ka tashmë PS-ja kandidatët për Bashkinë Gjirokastër dhe Bashkinë Përmet. Ja si përgjigjet ajo […]

Zgjedhjet lokale, Rama konfirmon një tjetër kandidat të PS-së

Zgjedhjet lokale, Rama konfirmon një tjetër kandidat të PS-së

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot (4 mars ) Asamblenë e PS. Mbledhja është zhvilluar gjatë pasdites në Katedralen e Kishës Ortodokse. Burime për Ora News nga bledhja bëjnë të ditur se kryeministri Rama i ka bërë të ditur Asamblesë se nuk ka emrër tjetër për Tiranën, përveç Erion Veliajt. “A keni një emër tjetër […]