Legjenda e futbollit gjirokastrit ia ‘plas në fytyrë’ Luftëtarit: Leni pretendimet për më lart, shihni të mbijetoni

Legjenda e futbollit gjirokastrit ia ‘plas në fytyrë’ Luftëtarit: Leni pretendimet për më lart, shihni të mbijetoni

Në Superiore janë luajtur vetëm dy javë, por në Gjirokastër ka filluar që tani paniku se skuadra e këtij edicioni mund të mos jetë në lartësinë e viteve të kaluara dhe rrezikon seriozisht rënien nga kategoria. Mes atyre që kanë mbetur të zhgënjyer nga paraqitjet e Luftëtarit në këto javë të para është edhe legjenda […]

Sot ndeshja e parë në Gjirokastër, Luftëtari pret Kastriotin

Sot ndeshja e parë në Gjirokastër, Luftëtari pret Kastriotin

Luftëtari e nis kampionatin në shtëpi ditën e sotme, teksa pret skuadrën e Kastriotit. Për trajnerin Millosh Kostiç nuk do të jetë në dispozicion mbrojtësi Ivan Jakovljeviç, i cili ende nuk është gati për të luajtur pas operimit. Veç tij, edhe Eduart Rroca nuk do të mund të japë kontributin e tij ndaj krutanëve. Mesfushori […]