Tritan Shehu ‘merr zemër’ nga Manjani dhe Tavo: Mbështes protestën në Lazarat, procesi gjyqësor është në ‘shtigje të errëta’

Tritan Shehu ‘merr zemër’ nga Manjani dhe Tavo: Mbështes protestën në Lazarat, procesi gjyqësor është në ‘shtigje të errëta’

Nga Tritan Shehu Ne Lazarat sot u protestua per drejtesi! Banore te Lazaratit protestuan ne menyre civle, duke kerkuar nje proces gjyqesor te drejte, te bazuar ne prova reale, transparent, konform parimeve kushtetuese e ligjore, per sa lidhet me ngjarjet e disa viteve me pare dhe vrasjen kriminale aty te nje pjestari te forcave policore. […]

Protestë në Lazarat, familjarët e të dënuarve për vrasjen e policit të RENEA-s kundër vendimit të Gjykatës: I burgosën pa prova! (FOTO)

Protestë në Lazarat, familjarët e të dënuarve për vrasjen e policit të RENEA-s kundër vendimit të Gjykatës: I burgosën pa prova! (FOTO)

Familjarë të të dënuarve për ngjarjen e 24 qershorit 2015 në Lazarat ku efektivi Ibrahim Basha humbi jetën, kanë protestuar sot në qendër të fshatit duke kërkuar drejtësi. Ata ngrenë pretendimet se fëmijët e tyre janë të pafajshëm dhe të dënuar pa prova. Me pankarta në duar të tilla si “drejtësi të pavarur dhe jo […]

Gjirokastër, 1 milion Euro për 3.5 km rrugë

Gjirokastër, 1 milion Euro për 3.5 km rrugë

Brenda muajit Dhjetor për të shkuar nga Gjirokastra në Lazarat apo anasjelltas do të ketë një rruge të re. Rreth 1 milion euro po investohen në 3.5 kilometra rrugë. Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro, bashkë me deputetin Bledi Çuçi inspektuan punimet që po kryhen. “Duke filluar nga rrethrrotullimi i ashtuquajtur i Lagjes Punërore […]

Bashkia Gjirokastër miraton ndihmë financiare për të riun nga Lazarati që humbi jetën nga rrufeja

Bashkia Gjirokastër miraton ndihmë financiare për të riun nga Lazarati që humbi jetën nga rrufeja

Në mbledhjen e sotme Këshilli Bashkiak i Gjirokastrës miratoi akordimin e një ndihme financiare për familjen Koçiu nga Lazarati, e cila humbi djalin pas goditjes nga rrufeja. “P/Vendim “Miratimin e kërkesës së Bashkisë Gjirokastër,së bashku me dokumentacionin tekniko-ligjor për akordimin e ndihmës financiare për familjen e z.Memo Kociu, familja e të cilit është dëmtuar nga […]