Deputetja e Gjirokastrës ‘mbron’ Ilir Metën, voton kundër rezolutës që i hap rrugë shkarkimit të Presidentit

Deputetja e Gjirokastrës ‘mbron’ Ilir Metën, voton kundër rezolutës që i hap rrugë shkarkimit të Presidentit

Në seancën e sotme parlamentare të Kuvendit u votua me 100 vota pro për Rezolutën kundër dekretit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. Mes 110 deputetëve të pranishëm në sallë që morën pjesë në votim, 7 kanë votuar kundër, 2 abstenim ndërsa 1 nuk ka votuar. Sikurse pritej, 7 deputetët […]

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Deputetja e Gjirokastrës tërheq vëmendjen në Kuvend me fustanin ngjyrë gurkali (FOTO)

Janë deputetet e reja të opozitës së re që kanë tërhequr vëmendjen gjatë seancës plenare të enjtën. Ediola Braha, e cila vjen nga lista e deputetëve të LSI në Gjirokastër, kishte veshur një fustan gurkali të ngjitur pas trupit dhe me një çantë shumë elegante me xixa. Kjo natyrisht që nuk mund t’i shpëtonte syrit të […]

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Deputeti socialist Flamur Golemi, ka folur sot në Kuvend për disa investime që janë kryer vitet e fundit në qarkun Gjirokastër apo janë ende në proces. Ndër të tjera ai ka bërë edhe ironi me kolegun e opozitës, Tritan Shehu, lidhur me deklaratat e këtij të fundit se investimet e Ramës janë thjesht projekte 3D. […]

Deputeti i Gjirokastrës tregon kleçkën e propozimit të Bashës për vettingun në politikë

Deputeti i Gjirokastrës tregon kleçkën e propozimit të Bashës për vettingun në politikë

Bledi Çuçi: “Padiskutim që ka nevojë për vetting në politik”. Por, sepse në politik ka gjithë një “POR” mënyra se si mazhoranca e sheh kalimin në sitën e vettingut të politikanëve është shumë e ndryshme nga ajo që propozon PD. Në një intervistë për Tv Klan në emër të socialistë Blendi Çuçi rendit arsyet përse […]

Sot nis Kuvendi, ish-koordinatori i Gjirokastrës shpërthen në akuza: Rikthehen plaçkitësit, spiunët dhe të kapurit

Sot nis Kuvendi, ish-koordinatori i Gjirokastrës shpërthen në akuza: Rikthehen plaçkitësit, spiunët dhe të kapurit

Kryetari i partisë Zgjidhja Koço Kokëdhima ka reaguar në lidhje me nisjen e sesionit të ri perlamentar. Kokëdhima është shprehur se sot nis mbrotja në Kuvend e zullumeve të partive kundër interesit të popullit. Reagimi i Koço Kokëdhimës: Sesioni i ri parlamentar që do të nisë sot premton të jetë si të shkuarit përveçse më […]